• شرکت متانول کاوه به عنوان بزرگترین واحد تولید متانول در جهان با ظرفیت تولید روزانه هفت هزار تن به پیشرفت ۹۰.۳۲ درصدی تا پایان تیرماه رسید.

شرکت متانول کاوه با هدف ساخت بزرگترین واحد تولید متانول در جهان با درجه کیفی A–A وظرفیت هفت هزار تن در روز در بندر دیر واقع در استان بوشهر تاسیس شده است و هم‌اکنون مراحل پایانی ساخت خود را پشت سر می گذارد.
سرمایه گذاری پتروشیمی متانول کاوه با تشکیل کنسرسیومی با عاملیت بانک تجارت و مشارکت بانک های ملت، تجارت و صنعت و معدن انجام می شود.
متانول مایعی شفاف و بی رنگ است که به‌طورگسترده در تولید انواع مختلف مواد شیمیایی همانند فرمالدئید، رزینها,DMEMTBE اسید استیک، حلال ها، الفینها و غیره … استفاده می‌شود. همچنین متانول را می‌توان به عنوان یک منبع انرژی پاک برای توربین‌ها، اتومبیل‌ها، سوخت بیل‌های الکتریکی و غیره مورد توجه قرار داد که ضمن سازگاری با محیط‌زیست دارای ارزش حرارتی بالا و موثری نیز هست.
ایران به دلیل بهره‌مندی از ذخایر عظیم گازی در صورت سرمایه گذاری در پروژه هایی نظیر MTO/NTP برای تولید الفین‌ها از متانول می‌تواند پیشتاز باشد.
کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، هند، سنگاپور، تایوان، تایلند، ترکیه، اروپای غربی با جمع کل واردات ١۵ میلیون تن عمده‌ترین بازارهای هدف برای متانول صادراتی خاورمیانه محسوب می شوند.

منبع: +