• علی فضلوی با اشاره به تشدید رکود در صنایع تولیدی گفت: بر اساس اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اکنون ۱۴۸۰۰ واحد صنعتی راکد در کشور داریم. حدود ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی فعال نیز بسیار پایین‌تر از ظرفیت تولید خود فعالیت می‌کنند.

علی فضلوی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی صبح امروز(یکشنبه ۲۴ مرداد ۹۵) در نشست خبری که در پاتوق خبر خبرگزاری بسیج برگزار شد؛ با اعلام خبر راه اندازی گروه‌های جهادی صنعتی، اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقدام برای تحقق اقتصاد مقاومتی نامیدند، بسیج مهندسین صنعتی با تکیه بر کلام رهبر معظم انقلاب اقدام به راه‌اندازی گروه های جهادی متخصصین صنعتی نموده است.

وی با بیان اینکه این گروه‌ها می‌تواند حرکتی مناسب در جهت رفع موانع رشد و رونق اقتصادی در صنایع باشد، افزود: امیدواریم در این روز فرخنده که همزمان با میلاد امام هشتم است، در راستای توصعه اقتصادی و رفع موانع پیش روی صنعت، قدم هایی را برداشته باشیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص رشد و رونق تولید ملی، گفت: ایشان تأکید کردند که تولید را باید زنده کرد؛ بر همین اساس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با برگزاری جلساتی متعدد با مسئولان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، به این نتیجه رسیدیدم که سازمان بسیج نیز سهم ویژه ای در رشد و رونق تولید ملی از طریق حمایت از صنایع داشته باشد.

وی در تشریح عملکرد گروه‌های جهادی متخصصین صنعتی، اذعان کرد: ما در قرارگاه جهاد صنعتی با استفاده از ظرفیت موجود در سازمان بسیج مهندسین صنعتی، از بسیجیان زبده و مجرب که آمادگی کمک رسانی و فعالیت جهادی را داشتند ثبت نام به عمل آوردیم و نهایتا بیش از ۳هزار تن از مهندسین در قالب گروه‌های جهادی آماده اقدامات کارشناسانه برای تحقق امر رهبر معظم انقلاب شدند.

فضلوی در پاسخ به سؤالی، در خصوص چگونگی عملکرد گروه های جهادی صنعتی، گفت: از فروردین ماه سال جاری جلسات این برنامه جهادی صورت گرفت و ساختار فعالیت مشخص شد و در اردیبهشت ماه ثبت نام داوطلبین انجام گردید؛ دوره آموزشی سرگروه ها نیز از تیرماه آغاز شد و نهایتا در ماه جاری با تکمیل شدن آموزش‌های تخصصی، همزمان با سالروز میلاد ثامن الحجج(ع) گروه‌های جهادی فعالیت پایش صنعتی خود را آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به تشدید رکود در صنایع تصریح کرد: بر اساس اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اکنون ۱۴۸۰۰ واحد صنعتی راکد در کشور داریم. حدود ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی فعال نیز بسیار پایین‌تر از ظرفیت تولید خود فعالیت می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت در خصوص اولویت انتخاب واحدهای تولیدی برای اردوهای جهادی اظهارداشت: دراین زمینه ۴ اولویت وجود دارد؛ اولین اولویت ما اشتغال است، برای شروع کار واحدی را انتخاب می‌کنیم که با رفع مشکل آن تعداد شغل بیشتری ایجاد شود.

فضلوی افزود: اولویت دوم احیای واحدهایی است که با رفع مشکلات آن، مشکلات واحدهای دیگری هم رفع شود و در واقع پیش‌نیاز و تولید کننده مواد اولیه سایر واحد های تولیدی باشند.

وی با بیان اینکه واحدهای صنایع غذایی و دارویی از اولویت‌های دیگر سازمان بسیج مستضعفین برای اردوهای جهادی صنعتی است عنوان کرد: واحدهای صنعتی با تکنولوژی بالا و صنایع خاص آخرین اولویت سازمان بسیج مهندسین صنعتی برای برگزاری اردوهای جهادی است.

منبع : +