به گزارش خبرنگار پتروندر مراسم افتتحایه علی شالباف مسئول برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست عنوان کرد  این نمایشگاه حدود چهارده سال است که به صورت تخصصی در اصفهان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اصفهان پلاست بعد از ایران پلاست به عنوان دومین نمایشگاه بزرگ و تخصصی صنعت لاستیک و پلاستیک شناخته می‌شود.

مسئول برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست گفت: حدود ۴۶ درصد از شرکت کنندگان از تهران هستند، ۳۶ درصد مشارکت کنندگان اصفهانی بوده و ۱۸ درصد از سایر استان‌ها هستند.

وی تاکید کرد: این نمایشگاه در پنج دسته شامل مواد اولیه، ماشین آلات، محصولات ساخته، کامپوزیت‌ها و خدمات فنی و مهندسی برگزار می‌شود، ۳۵ درصد مشارکت کنندگان در زمینه مواد اولیه، ۳۵ درصد در زمینه ماشین آلات، ۲۱ درصد در زمینه محصولات ساخته شده و بقیه شرکت‌کنندگان در سایر حوزه‌ها حضور پیدا کرده‌اند.

شالباف گفت: سعی شد از ابتدای سال فراخوان حضور فعالان صنعتی در این نمایشگاه انجام شود، برای جذب بازدیدکنندگان نیز از انواع کارهای تبلیغاتی استفاده می‌کنیم.

* اصفهان قطب پلیمر کشور

در ادامه محمدرضا شاکری عضو هیئت رئیسه انجمن صنایع همگن ماشین‌سازان و تجهیزات پلیمری گفت: اصفهان پلاست از معتبرترین نمایشگاه‌های کشور است و این توانایی در این نمایشگاه وجود دارد که گسترش یابد.

وی با اعلام اینکه اصفهان قطب پلیمر کشور است گفت: می‌توان فضای بیشتری برای این نمایشگاه اختصاص داد زیرا استان اصفهان ظرفیت‌های فراوانی در این زمینه دارد.

حضور اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنایع پایین دستی کشور در این نمایشگاهphoto_2015-11-04_08-59-58

به عنوان یکی از حامیان یرگزار کننده نمایشگاه اصفهان پلاست و به عنوان تنها تشکل

فراگیر صنایع پایین دست در کشور را می توان از دیگر مزیت های این نمایشگاه دانست.