مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی، گفت: تعاونی‌ یکی از راه‌های گسترش اشتغال و دست یافتن به اشتغال پایدار بوده که با توسعه تعاونی‌ها می‌توان آثار فقر و بیکاری در جامعه را کاهش داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، محمد سنجری، امروز (۳ مرداد ماه) در نشست برنامه‌ریزی و گرامیداشت هفته تعاون در استان، اظهار کرد: رفع معضل بیکاری به عنوان یکی از نیازهای جدی کشور مستلزم تقویت و توسعه بنگاه‌های تعاونی و خلق فرصت‌های شغلی در این بخش از اقتصاد است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه اصلی بخش تعاون را تجمیع سرمایه‌های خرد مردم است، بیان کرد: مردم با سرمایه‌های  اندک امکان انجام کار مفید را ندارند و می‌توانند سرمایه خود را در کنار دیگر سرمایه‌های خرد مردمی در قالب تعاونی‌ها تجمیع کنند تا به این طریق هم فرصت‌های اشتغال را نصیب خود کرده و هم توان درآمدزایی خود را افزایش دهند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه تنوع فعالیت‌ها و گرایش‌های بخش تعاون زمینه‌ساز جذب کارجویان به بخش اقتصاد است، عنوان کرد: ظرفیت‌های موجود در بخش تعاون موجب شده تا دولت نگاه و تسهیلات ویژه‌ای را برای حمایت و تقویت این بخش اختصاص بدهد.

سنجری اتاق تعاون را محور اصلی اجرای برنامه‌های هفته تعاون اعلام کرد، افزود: اتاق تعاون در این هفته با حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت شناساندن نقش تعاون در ایجاد اشتغال و تولید در استان تمام تلاش خود را انجام دهد .

وی توسعه بخش تعاون را راهکار تحقق اهداف حوزه اشتغال و به‌ویژه اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی مستلزم اجرای سیاست‌های مربوط به حوزه اشتغال و تولید است و باید از ظرفیت‌های بخش تعاون در محقق نمودن اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به موانع و مشکلات  سر راه تعاونی ها خواستار احصا  قوانین و همراهی دستگاه‌های اجرایی استان در راستای برطرف کردن این موانع و حل مشکلات آنها شد، یادآور شد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون برای شناساندن توانمندی‌های فعالان بخش تعاون و شرکت‌های تعاونی در زمینه تولید و توزیع و خدمات بسیار موثر است.

سنجری خاطر نشان کرد: اتحادیه‌های تعاونی ها باید در معرفی تعاونی‌های زیر مجموعه جهت نمایشگاه تمام توان خود را به کار گیرند تا بتوانیم به صورت موثر توانمندی‌های بخش تعاون را در استان به نمایش گذاشته تا دید مردم نسبت به تعاون تغییر کند.

منبع: ایسنا