• تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، در تیرماه ٩۵، شاهد معامله بیش از ٨٨۵ هزار تن انواع کالا بود.
به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی بورس کالا، تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی این بورس، در تیرماه ٩۵، شاهد معامله افزون بر ٨٨۵ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ١٢ هزار و ٣۵۵ میلیارد ریال در ٢ بخش داخلی و صادراتی بود.

در این تالار بالغ بر ٢٨٩ هزار تن انواع قیر، ٢١۴ هزار تن انواع مواد پلیمری و ٨٠ هزار تن مواد شیمیایی معامله شد، از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می‌توان به داد و ستد ١٨٢ هزار تن وکیوم باتوم، ٩١ هزار تن لوب کات، ٢٢ هزار تن گوگرد، ١٢٠ تن گاز آرگون، ٣٣٢٠ تن عایق رطوبتی و یکهزار تن سلاپس واکس اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز در تیرماه شاهد معامله ۶٩٣ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ١٠ هزار و ٩٠۵ میلیارد ریال بود، در این تالار حدود  ۵۵٩ هزار تن انواع فولاد، ١٩ هزار و ۵٩۵ تن انواع مس، ۴۴٠ تن سولفور مولیبدن، ١٢ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۵٠٠ تن کک متالورژی، ١٣۶ کیلو شمش طلا، یکهزار تن سیمان، ١١٠ هزار تن سنگ آهن، ۵٠ تن شمش روی و ٢۵٩٠ تن انواع آلومینیوم از سوی مشتریان خریداری شد.

در مجموع بورس کالای ایران، طی تیرماه شاهد معامله بیش از یک میلیون و ٧۶٣ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ٢۶ هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با خردادماه از نظر حجم ٣,٨ رشد و از نظر ارزش حدود ٠.۵٩ درصد کاهش را تجربه کرد.

منبع : شانا