• تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، در تیرماه ٩٥، شاهد معامله بیش از ٨٨٥ هزار تن انواع کالا بود.
به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی بورس کالا، تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی این بورس، در تیرماه ٩٥، شاهد معامله افزون بر ٨٨٥ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ١٢ هزار و ٣٥٥ میلیارد ریال در ٢ بخش داخلی و صادراتی بود.

در این تالار بالغ بر ٢٨٩ هزار تن انواع قیر، ٢١٤ هزار تن انواع مواد پلیمری و ٨٠ هزار تن مواد شیمیایی معامله شد، از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می‌توان به داد و ستد ١٨٢ هزار تن وکیوم باتوم، ٩١ هزار تن لوب کات، ٢٢ هزار تن گوگرد، ١٢٠ تن گاز آرگون، ٣٣٢٠ تن عایق رطوبتی و یکهزار تن سلاپس واکس اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز در تیرماه شاهد معامله ٦٩٣ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ١٠ هزار و ٩٠٥ میلیارد ریال بود، در این تالار حدود  ٥٥٩ هزار تن انواع فولاد، ١٩ هزار و ٥٩٥ تن انواع مس، ٤٤٠ تن سولفور مولیبدن، ١٢ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ٥٠٠ تن کک متالورژی، ١٣٦ کیلو شمش طلا، یکهزار تن سیمان، ١١٠ هزار تن سنگ آهن، ٥٠ تن شمش روی و ٢٥٩٠ تن انواع آلومینیوم از سوی مشتریان خریداری شد.

در مجموع بورس کالای ایران، طی تیرماه شاهد معامله بیش از یک میلیون و ٧٦٣ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ٢٦ هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با خردادماه از نظر حجم ٣,٨ رشد و از نظر ارزش حدود ٠.٥٩ درصد کاهش را تجربه کرد.

منبع : شانا