پترون- مهندس مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیرعمل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دیدار با مدیرعامل و مدیران ارشد پالایشگاه و نیز پتروشیمی تبریز اظهار کرد: امکان تولید ۱۱ محصول و نیز بیش از ۲۰ گرید  انواع محصولات پتروشیمی در مجتمع پتروشیمی تبریز می تواند منجر به توسعه صنایع تکمیلی در سطح منطقه شود.

وی افزود: امروزه نقش پترو پالایشگاه ها در سطح جهان بیش از گذشته اهمیت یافته است و نزدیکی پالایشگاه و پتروشیمی تبریز فرصتی مناسب را برای توسعه متوازن ایجاد کرده است و می توان از این موقعیت، بالاترین بازدهی را رقم زد.

شاهدایی ادامه داد: حدود ۴۸ درصد از سهام پتروشیمی تبریز در اختیار پالایشگاه است و این امر می تواند با همکاری و تعامل میان این دو قطب بزرگ در استان آذربایجان شرقی بهره وری بیشتری را به همراه داشته باشد .

وی با تاکید بر این که  نیروی انسانی شاغل در پتروشیمی تبریز از قابلیت های فراوانی برخوردار است اظهار امیدواری کرد که از تخصص و توان این کارکنان در طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی کشورمان بتوان به بهترین شکل بهره برد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: پتروشیمی تبریز به دلیل دارا بودن زیر ساخت های صنعتی و انسانی  مطلوب می تواند در تکمیل زنجیره ارزش نقش آفرین باشد و از ظرفیت های موجود باید به بهترین شکل استفاده کرد.

وی  خطاب به مدیران پتروشیمی تبریز گفت: تحکیم روابط و برنامه ریزی های بلند مدت میان پالایشگاه و پتروشیممی تبریز  با هدف استفاده از ظرفیت های  مشترک، می تواند منجر به رشد و توسعه شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که امروز پتروشیمی رکن اصلی صادرت غیر نفتی کشور است گفت: برای رفع برخی مشکلات موجود که پتروشیمی های مصرف کنننده خوراک مایع با آنها مواجه هستند آمادگی داریم و از این مجتمع های درخواست می کنیم دیدگاه ها و پیشنهاد های خود را برای تسهیل درتامین خوراک ارائه کنند.