پترون- علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم رونمایی از طرح تأمین مالی جمعی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با بیان اینکه بخش تعاون کشور مزیت‌های بسیاری دارد که باید در جهت توسعه آن تلاش کرد، اظهار داشت: سرمایه‌های وارد شده به این بخش، درآمدهای اطمینان‌بخشی ایجاد می‌کند.

وی افزود: این طرح جامع به سمت اقدام دانش‌بنیان و روش‌های نوینی در سطح تأمین مالی حرکت کرده اما باید کاستی‌ها و کمبودهای آن در بین رایزنی‌ها جبران شود.

وزیر کار با اشاره به اینکه این طرح باید با رفع ابهامات کامل شود، گفت: دولت هم به عنوان یک عضو سعی کرده امور را به تعاونی‌ها واگذار کند و در طرح تأمین مالی جمعی، به عنوان یک عضو مشارکت داشته باشد.

ربیعی در ادامه با اشاره به مشکلات بنگاه‌های خرد و کوچک در حوزه تأمین مالی خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته هیأت وزیران نیز بر لزوم ایجاد یک بانک دولتی دیگر با هدف تسهیل امور بنگاه‌های کوچک، متوسط و خرد و تأمین مالی مورد نیاز آنان، تأکید شد.

وی با تأکید بر اینکه در بخش تعاون، ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه و افزایش ظرفیت اشتغال وجود دارد، گفت: سعی داریم با کمک بخش‌های غیردولتی، ظرفیت‌های بخش تعاون بالفعل شود.

وزیر کار همچنین بر زنجیره‌ای کردن فعالیت‌های تعاونی‌ها تأکید کرد و گفت: تعاونی‌ها با اتصال به یکدیگر می‌توانند برای بازار محصولات خود و همچنین افزایش توان تولید، در اقتصاد کشور نقش جدی ایفا کنند.

وی افزود: معتقدیم که کارهای بزرگ با پول‌های خرد و سرمایه‌های اندک انجام می‌شود و قطعاً این ظرفیت با استفاده از پتانسیل‌های بخش تعاون کشور با اطمینان بیشتری انجام‌پذیر خواهد بود.

منبع (+)