پترون- سهام داران امروز ۱۹ میلیون و ۱۳۴ هزار سهم به ارزش ۶۳ میلیارد و ۷۳۶ میلیون ریال از سهام این صنعت را خریداری کردند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان رشدی ۰.۱۴ درصد افزایش قیمت داشت. سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی هم امروز را با رشد اندک ۰.۹۳ درصد به روز کاری خود پایان داد. صنایع پتروشیمی خلیج فارس در آخرین قیمت ۲.۵۸ درصد کاهش داشت اما در قیمت پایانی ۰.۲۲ درصد افت کرد. پتروشیمی کرمانشاه هم با کاهش ۲.۹۳ درصدی در آخرین قیمت همراه شد. پتروشیمی پردیس هم تقریبا نوسان قیمتی نداشت.

این در حالی است که از میان شرکت های پتروشیمی امروز پتروشیمی جم با افت ۳.۱۴ درصدی در آخرین قیمت به روز کاری خود پایان داد.

پتروشیمی خارک، در آخرین قیمت ۰.۴۳ درصد افزایش و در قیمت پایانی ۰.۰۳درصد کاهش قیمتی داشت.

پتروشیمی مارون هم با کاهشی ۰.۳۷ درصدی همراه شد. پتروشیمی فارابی امروز روندی مثبت داشت و در بازار منفی امروز، آخرین معامله آن با رشدی ۵ درصدی همراه شد. البته در قیمت پایانی ۰.۰۲درصد رشد داشت.

پتروشیمی آبادان هم در ارقامی در محدوده صفر معامله شد.

در بورس اوراق بهادار امروز ۹۴۶ میلیون سهم به ارزش دو هزار و ۲۳۴ میلیارد ریال خریداری شد. در نتیجه این داد و ستدها، شاخص کل با ۱۶۰ واحد افزایش به ۷۶ هزار و ۸۵۳ واحد رسید.

در فرابورس هم سهام داران ۳۴۵ میلیون سهم را به ارزش یک هزار و ۵۱۱ میلیارد ریال خریداری کردند. در پایان روز، شاخص کل با ۳.۱۰واحد افزایش به ۸۱۷ واحد رسید.