پترون- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: در زمینه ایجاد پژوهشگاه پلیمر در استان بسیار جدی هستیم.

منطقه کرمانشاه، دکتر هدایت حاتمی در دیدار با دکتر نکومنش، رئیس پژوهشگاه پلیمر کشور، ضمن تاکید بر توانمندی‌های استان کرمانشاه در خصوص نفت و پتروشیمی اظهار داشت: استان کرمانشاه سومین استان کشور از لحاظ ظرفیت‌های پتروشیمی است و با پیگیری‌های صورت گرفته بزودی وضعیت و ظرفیت موجود استان ارتقا می‌یابد و واحدهای جدیدی از صنایع پتروشیمی در استان به بهره برداری می‌رسند.

معاون استاندار کرمانشاه اهمیت دادن به پژوهش، کارآفرینی و توجه جدی به مقوله ارتباط دانشگاه و صنعت را از رویکردهای مدیران استان در دولت تدبیر و امید ذکر کرد و گفت: استان کرمانشاه به لحاظ توانمندی‌ها و قابلیت‌هایی که دارد در بسیاری از صنایع و خدمات به استان‌های همجوار و نیز کشور عراق سرویس می‌دهد و نیازهای آنها را تامین می کند و از همین رو انتظار داریم که نگاه به کرمانشاه از یک نگاه استانی به یک نگاه منطقه‌ای تغییر یابد و معتقدیم استان کرمانشاه بیشتر از وضعیت موجود حرف برای گفتن دارد.

وی افزود: پژوهش در این استان دارای جایگاه ویژه ای است و پژوهشگاه های خوب و معتبری در استان وجود دارند که در زمینه های نفت و پتروشیمی دارای پیشینه های پژوهشی می باشند و مهمتر از آن، پتانسیل نیروی انسانی متخصص در استان است که هر نوع سرمایه گذاری در این زمینه را توجیه پذیرتر می نماید.

دکتر حاتمی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و زیرساخت های موجود بیان داشت: وجود دو منطقه ویژه اقتصادی، دسترسی به بازار عراق و اقلیم کردستان، صنایع پایین دستی پتروشیمی استان،صنعت بازیافت،جنگل های بلوط و…بیانگر غنای استان کرمانشاه در زمینه اقتصاد و توجیه پذیری سرمایه گذاری است و مدیریت استان نیز از هر گونه سرمایه گذاری و ورود ثروت به استان حمایت خواهد کرد.

سرپرست معاونت امور هماهنگی و توسعه منطقه ای استانداری سپس تصریح کرد:استان کرمانشاه در زمینه شرکت های دانش بنیان به جایی رسیده است که علم و دانش را به کشورهای دیگر از جمله ژاپن عرضه کرده و از قبال آن تولید ثروت می نماید و این نشان از غنای استان در زمینه تولید علم و دانش و کسب درآمد و ثروت از این طریق دارد.

وی گفت:جای پژوهشگاه پلیمر در استان خالی است و برای ایجاد آن ،هم زمینه و هم علاقه لازم در استان وجود دارد و همانگونه که در خصوص ایجاد شهرک فناور و فن بازارها کارهای زیادی انجام داده ایم و حمایت های لازم را نیز به عمل آورده ایم در زمینه ایجاد پژوهشگاه پلیمر نیز بسیار جدی و علاقمند هستیم و آن را از نیازهای اساسی استان می دانیم و از هر گونه حمایت و همکاری دریغ نخواهیم کرد.

در این دیدار دکتر نکومنش نیز با ابراز خرسندی از آمادگی استان برای ایجاد این پژوهشگاه و حمایت مدیریت استان از اجرای آن، به ارائه اهداف و برنامه های خود در این خصوص پرداخت.

منبع (+)