پترون – یک اندیشکده کره ای پیش بینی کرد که از طریق بهبود روابط اقتصادی با ایران حدود ۶۸۰ هزار فرصت شغلی جدید در کره ایجاد شود.

 یک اندیشکده کره ای روز چهارشنبه اعلام کرد، با گسترش مناسبات اقتصادی ایران و کره جنوبی در طی یک دهه آینده صادرات کره جنوبی بیش از ۸۰ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

بر اساس گزارشی که توسط انستیتوی تحقیقات اقتصادی کره منتشر شده، پیش بینی شده که در صورت توسعه همکاری های اقتصادی ایران و کره جنوبی در فاصله سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۵ صادرات کره جنوبی بالغ بر ۸۴.۵ درصد رشد کند.

بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای و لغو تحریم ها، کره جنوبی به دنبال تقویت روابط اقتصادی خود با ایران است.

این گزارش حاکی است، بخش های ساخت و ساز، خودرو، پتروشیمی و زیرساختی از حوزه هایی هستند که کره جنوبی می تواند بیشترین بهره برداری را در وابط خود با ایران داشته باشد. به ویژه پیش بینی شده که صادرات در بخش ساخت و ساز در طی یک دهه آینده به ۱۸.۵ میلیارد دلار رسید.

این انستیتوی کره ای همچنین در گزارش خود پیش بینی کرده که از طریق بهبود روابط اقتصادی با ایران حدود ۶۸۰ هزار فرصت شغلی جدید در کره ایجاد شود. این گزارش از بخش های ساخت و ساز و خودرو به عنوان حوزه هایی که موجب ایجاد ۲۸۸ و ۱۵۴ هزار فرصت شغلی خواهند شد یاد کرده است.

این گزارش بر اساس تحلیل آمارهای اقتصادی مرتبط با ایران در فاصله سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۵ میلادی تهیه شده است.متوسط صادرات سالانه کالاهای کره ای به ایران در فاصله سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵، ۴.۷۵ میلیارد دلار بوده است.

منبع (+)