پترون- معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به مجوز شورای اقتصاد برای سرمایه گذاری و احداث واحد ١٢٠ هزار تنی تولید پروپیلن از متانول گفت: ظرفیت این واحد با همکاری شرکت لرگی آلمان به ۵٠٠ هزار تن افزایش می یابد.

مرضیه شاهدایی امروز (چهارشنبه، ٢٢ اردیبهشت ماه) در بیست و ششمین اجلاس مدیران عامل شرکتهای تولیدی صنایع پتروشیمی در شیراز، اظهار کرد: با اجرایی شدن برجام، روابط بین الملل رو به بهبود است و آثار آن را می توان در صنعت نفت و پتروشیمی مشاهده کرد؛ به طوری که شرکتهای صاحب نام جهانی برای تجارت، سرمایه گذاری و انتقال فناوری به سمت ایران روی آورده اند.

وی با اشاره به استقبال خوب شرکتهای خارجی از دهمین نمایشگاه ایران پلاست و بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی افزود: در نمایشگاه نفت امسال حضور شرکتهای خارجی نسبت به دوره پیشین حدود ۴٠ درصد افزایش نشان داد و شر کتهایی در این نمایشگاه حاضر شدند که طی ١٠ سال گذشته از حضور در ایران خودداری می کردند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: هم اکنون با شرکتهای خارجی در حال مذاکره برای جذب سرمایه گذاری و انتقال فناوری هستیم و ما به عنوان حامی و متولی این صنعت فرصتهای سرمایه گذاری را به شرکتهای خارجی معرفی و متعاقباً درخواستهای این شرکت را به وزارت نفت و دولت منتقل می کنیم.

منبع (+)