پترون- علی یزدانی پیش از ظهر امروز در پنجمین اجلاسیه اتاق اصناف ایران اظهار داشت:‌ از مجموع صنایع مستقر در کشور ۷۹ هزار واحد صنایع کوچک است که بالغ بر ۴۰ درصد این واحدها زیر ۱۰ نفر اشتغال دارند.

وی به سیاست‌های جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت:‌ در سال جاری در راستای اقتصاد مقاومتی سیاست‌هایی که تکلیف شده در پیش گرفته‌ایم که فقط مختص به وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست، بلکه هر سه قوه اصحاب رسانه و خود مردم نیز باید به آن عمل کنند.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، به این نکته اشاره کرد که همه آحاد ملت موظف به مصرف تولیدات داخلی هستند و با بستن دریچه نقد اتفاقی در کشور نمی‌افتد، چرا که نتیجه‌اش اختلاس‌های بزرگ است که شاهد هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در سازمان صنایع کوچک دستورالعملی را برای استقرار صنوف به ویژه صنایعی که از آنها به عنوان واحدهای آلاینده نام برده می‌شود،‌ داریم تا فرهنگی حاکم شود که رابطه بین دولت،‌کارگر و کارفرما به درستی شکل گیرد و در این راستا هر چه لازم باشد، به اتاق اصناف تفویض خواهیم کرد.

یزدانی از توافق برای استقرار ۲۵۰۰ واحد صنفی در شهرک‌‌های صنعتی خبر داد و گفت:‌ این توافق اسفند ماه انجام شده که مقدمات آن نیز آغاز شده است.

یزدانی همچنین گفت: در برنامه ششم توسعه به دنبال تاسیس بانک صنایع کوچک هستیم، چرا که مقام معظم رهبری به حمایت از صنایع کوچک و متوسط تأکید دارند و به طور میانگین ۹۲ درصد صنایع ما کوچک هستند.

منبع (+)