پترون-نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه ۱۲۵۰ کارخانه دارای پروانه تولید در زنجان وجود دارد، گفت: ۳۰۰ کارخانه از این ۱۲۵۰ کارخانه به صورت مطلق تعطیل است.

فریدون احمدی عصر دوشنبه در جمع مردم زنجان در مسجد جامع این شهر با تشکر از مردم، خانواده شهداء و ایثارگران و عوامل برگزاری انتخابات اظهار داشت: دوران رقابت تمام شده و اینک نیاز به انسجام و یکپارچگی داریم.

وی با تاکید بر اینکه بعد از این، رقابت‌ها تبدیل به رفاقت خواهد شد، گفت: تمامی کاندیداها تا روز انتخابات رقابت کردند ولی امروز همه برادر هم هستیم و بنده نیز نماینده تمام مردم هستم، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که رای ندادند و چه آنهایی که در انتخابات  با هم رقیب بودیم.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار زیادی در پیش داریم، افزود: فصل رفاقت است و همه باید برای برطرف کردن مشکلات استان منسجم عمل کنیم و توسعه استان را در اولویت قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه با گفتمان اقتصاد وارد انتخابات شدم، تصریح کرد: امروز که مفتخر به مدال اعتماد مردم هستم تمام سعی خود را در جهت اقتصاد مقاومتی به کار خواهم گرفت.

احمدی با تاکید بر اینکه اقتصاد اصلی‌ترین موضوع و چالش کشور است، عنوان کرد: در بحث اقتصاد نیز اصلی‌ترین موضوع اشتغال بوده و اشتغال امکان‌پذیر نیست مگر اینکه سرمایه وارد شود.

وی با بیان اینکه با سیل بیکاران و جوانان جویای کار مواجه هستیم، ابراز کرد: سیاستهای اقتصاد مقاومتی که از سال ۹۲ توسط مقام معظم رهبری ابلاغ و در سالهای بعد بر آن تاکید شده است، باید اولویت کشور قرار گیرد و طبق فرمایش ایشان در ابتدای امسال وقت شعار گذشته و زمان اقدام و عمل است.

تعطیلی ۳۰۰ کارخانه در زنجان

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۲۵۰ کارخانه دارای پروانه تولید در زنجان وجود دارد، اظهار داشت: ۳۰۰ کارخانه از این ۱۲۵۰ کارخانه به صورت مطلق تعطیل است.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ واحد تولیدی از این ۱۲۵۰ کارخانه کمتر از ظرفیت خود کار می‌کنند، ابراز کرد: واحدهای که تعطیل شده‌ حدود ۵۰۰۰ نفر ظرفیت به کارگیری نیرو دارند.

احمدی با بیان اینکه وجود واحدهایی تولیدی ظرفیت خوبی برای استان است که باید فعال شوند، گفت: واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل مسائلی دارند که اگر کسی بر حل اینها اهتمام ورزیم، سریع‌تر می‌توان ایجاد اشتغال کرد.

وی بیان کرد: اگر این صنایع فعال شوند علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم به صورت غیر مستقیم نیز ایحاد اشتغال انجام می‌شود که در برخی صنایع نیز حتی ۷ تا ۸ برابر در بیرون از آن واحد تولیدی اشتغال ایجاد می‌شود.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم افزود: اگر ما در واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل ۵۰۰۰ شغل ایجاد کنیم، این خود چندین برابر در بیرون از این واحدها از جمله در حمل و نقل، فروش، خدمات و مواد اولیه اشتغال ایجاد خواهد کرد.

مردم وارد سرمایه‌گذاری شوند

وی با بیان اینکه چندین اولویت را برای حل مشکلات در نظر دارم، عنوان کرد: نخستین اولویت فعال‌سازی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن است که باید با جدیت آنها را فعال کنیم.

احمدی با بیان اینکه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون اصلی‌ترین وظیفه یک نماینده است، خاطرنشان کرد: به خاطر اینکه حزب به معنای واقعی نداریم، پیگیری برخی وظایف بر دوش نمایندگان افتاده که با شکل‌گیری درست احزاب وظیفه نمایندگان نیز روشن و شفاف می‌شود.

وی دومین اولویت خود را سرپا نگه داشتن واحدهای تولیدی برای حفظ اشتغال دانست، گفت: در مرحله نخست باید گرفتاریهای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل را برطرف و بعد واحدهای تولیدی فعال را سرپا نگه داریم.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید در کشور به عنوان یک اصل است، تصریح کرد: اگر در کشوری تولید نباشد، چیزی نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که سرمایه خود را در راستای تولید به کار می‌گیرد، انسانهای محترمی هستند و با قدر آنها را دانست، بیان کرد: سربازان عرصه تولید در خط مقدم جبهه اقتصاد هستند.

احمدی جذب سرمایه داخلی و خارجی را اولویت سوم خود عنوان و خاطرنشان کرد: برای ایجاد واحدهای تولیدی جدید در حوزه‌هایی مانند صنعت، معدن، کشاورزی، صنایع تبدیلی، صنایع گردشگری و زمینه‌هایی که در زنجان ظرفیت فعالیت اقتصادی وجود دارد، به دنبال سرمایه‌گذار داخلی و خارجی خواهیم بود.

وی احیاء واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل و حفظ تولید فعلی کارخانجات را تکمیل کننده اولویت سوم خود دانست و یادآورد شد: شغلی که در حال حاضر وجود دارد نباید از دست برود.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای جذب سرمایه‌گذار باید خود زنجانیها دست‌های خود را به جیب برده و وارد سرمایه‌گذاری شوند.

احمدی با تاکید بر اینکه در پتروشیمی زنجان تجربه ناموفقی داریم که چشم مردم از آن ترسیده است، ابراز کرد: اگر پروژه‌ای به موقع تمام شود و مردم با سرمایه‌گذاری خود به موقع به نتیجه دست یابند، علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری می‌شوند.

وی با بیان اینکه ما باید مردم را با سرمایه‌گذاری آشتی دهیم، اظهار داشت: کمترین سرمایه‌ها را نیز باید جذب کنیم و اگر زنجانیها سرمایه‌گذاری نکنند هیچ کس در زنجان سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در جمهوری اسلامی خلق ثروت مقدس است، گفت: ما باید برای کشور تولید ثروت کنیم، اگر کسی سرمایه‌ای دارد باید سرمایه‌گذاری کرده و یا آن را توسعه بخشد یعنی اگر کسی ۱۰۰۰ کارگر دارد آن را به ۲۰۰۰ افزایش دهد تا برای جوانان اشتغال ایجاد شود.

وی با بیان اینکه زمانی در اواخر دولت هاشمی، دولت به دنبال مدل توسعه اقتصادی بود که در آن غنی غنی‌تر و فقیر فقیرتر می‌شد، خاطرنشان کرد: این مضوع تبدیل به شکاف و بحران‌های اجتماعی شد، در خصوصی سازی نیز اشتباهاتی در آن زمان به وقع پیوست که نارضایتی مردم را به دنبال داشت چرا  که مستضعفان زیرپا می‌ماندند.

احمدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری دهه آینده را دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری فرموده‌اند، افزود: این به این معنی است که راه را برای کار کردن سرمایه‌گذار باز کنیم ولی در عوض فقیر غنی و فاصله‌ها کم شود.

وی با بیان اینکه باید مراقب سرمایه‌ها بود، گفت: فرار سرمایه ویرانی به دنبال دارد، البته سرمایه‌دار با دزد تفاوت زیادی دارد، ما باید به دنبال جذب سرمایه برای استان باشیم و زنجانیها نیز باید وارد میدان شوند.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهتمام جدی بر حل مشکلات پتروشیمی زنجان اظهار داشت: آغاز به کار پتروشیمی زنجان آشتی مردم با سرمایه‌گذاری را به دنبال خود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبتنی بر مردم است، ابراز کرد: ما به دنبال  این هستیم تا زنجانیها سرمایه خود را به میدان ‌آورند تا هموطنان دیگر نیز برای سرمایه‌گذاری در این استان تشویق شوند.

باید جلوی خام فروشی را گرفت

احمدی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری باید در تکمیل زنجیره ارزش افزوده باشد، تصریح کرد: اگر قصد سرمایه‌گذاری داریم به این معنا نیست که خام فروشی کنیم، به فرض مثال اگر در بخش معدن به دنبال سرمایه‌گذاری هستیم باید از بخش معدن آغاز و تا صنایع پایین دستی ادامه دهیم تا از تمام ارزش افزوده آن در استان استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید جلوی خام فروشی را گرفت، بیان کرد: متاسفانه امروز خام فروشی را در استان شاهد هستیم که در این راستا اگر صنعتی در استان راه می‌افتد باید اهتمام شود تا زنجیره ارزش افزوده کامل شکل گیرد.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از این نیز اگر صنایع جدید در استان شکل گیرد به دنبال زنجیره ارزش افزوده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی یکی از اولویتهای بنده برای پیگری است، عنوان کرد: در دولت‌های نهم و دهم منطقه ویژه اقتصادی تصویب و به مجلس رفت و  متاسفانه تا به امروز محقق نشده است، ما باید دست به دست هم داده و منافع استان را خط قرمز خود قرار دهیم.

احمدی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی حق استان زنجان بوده و ما نمایندگان نیز دنبال آن خواهیم بود، گفت: سعی می‌کنیم تا پایان دولت یازدهم مجوز منطقه ویژه اقتصادی را بگیریم و عملیات اجرایی آغاز شود.

وی بیان کرد: اگر منطقه ویژه اقتصادی در زنجان عملیاتی شود تغییراتی در استان ایجاد می‌شود.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم پیگیری دو خطه کردن راه‌آهن و توسعه فرودگاه زنجان را از جمله‌ برنامه‌های خود عنوان کرد و افزود: از طرفی زنجان قابلیت این را دارد تا یک شهر آمادی و لجستیکی شود چرا که این استان قابلیت ذخیره‌سازی و توزیع کالاها را در کشور شود.

وی با اشاره به تبدیل زنجان به قطب برق و آی تی کشور عنوان کرد: تبدیل شدن به قطب برق و آی تی استان را تکانی دهد و مانع از خروج نخبگان استان شود که اهتمام خواهیم کرد این امر محقق شود.

احمدی افزایش سرانه اشتغال در بخش خدمات را از دیگر برنامه‌ها عنوان و تصریح کرد: ما در این بخش از میانگین کشوری پایین‌تر هستیم یعنی در این حوزه امکان ایجاد اشتغال پایدار وجود دارد.

وی با تاکید دوباره بر اهتمام جدی بر فعال‌سازی پتروشیمی زنجان ابراز کرد: تمام توان خود را در این راستا به کار خواهم گرفت.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم با اشاره به اینکه در پروژه‌های شهری مانند سبزه‌میدان وارد خواهم شد، اظهار داشت: ما آینده بحران آب داریم که باید حل کنیم.

وی با بیان اینکه ارتباطات خود را با مردم تقویت و حلقه‌ها و اتاقهای فکری نیز تشکل خواهد شد، گفت: نمایندگی کار وسیعی است که باید مشورت‌های لازم انجام شود و بهترین کار نیز در این راستا تشکل اتاق فکر است.

احمدی با تاکید بر اینکه مجلس به نمایندگان قوی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: مردم نیز باید مطالبات خود را از مسئولان و نمایندگان بخواهند و بعد از این نیز نسل پرسشگری در جامعه تربیت شود.

وی با بیان اینکه نیازمند همراهی مردم نیز خواهم بود، ابراز کرد: به مسائل بانوان نیز توجه کرده و مشکلات آنها در حوزه‌های اجتماعی، اشتغال و تحصیل را نیز  در اولویت قرار خواهیم داد.

منبع (+)