پترون- در دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل عدم حصول موفقیت و یا عدم ثبت نام برخی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس سبب شد بیشتر اعضای این کمیسیون تغییر کرده و افراد جدید و بعضا با سابقه نمایندگی به مجلس راه یابند.
با توجه به جایگاه ویژه این کمیسیون که بر حوزه های مختلف انرژی در کشور نظارت دارد، در این خبر به معرفی چند تن از نمایندگان راه بافته به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که با اعلام رسمی نتایج دور دوم انتخابات معیین گردیدند پرداخته و با احتمال بر اینکه افراد ذکر شده به عضویت کمیسیون انرژی در خواهند آمد  با نگاهی گذرا به معرفی این نمایندگان می پردازد.

مردی از خطه جنوب

هدایت الله خادمی از مدیران صنعت نفت است که  ۷ سال مدیریت عاملی شرکت حفاری شمال را بر عهده داشت.
خادمی پس از تغییرات در شرکت حفاری شمال عزم خود را برای اعلام کاندیداتوری مجلس دهم جزم کرد و از حوزه ایذه و باغ ملک وارد عرصه انتخابات شد.
او متولد شهر ایذه است و توانست در دور دوم  انتخابات آراء و اعتماد مردم شریف ایذه و باغملک را کسب و راهی مجلس شود.

مردی برای تمام فصول

علی ادیانی مدیر خوشنام و حقوقدان  وزارت نفت که از حوزه قائم شهر، سوادکوه و جویبار توانست در دور دوم انتخابات به مجلس شورای اسلامی راه یابد .
وی پیشتر در دور هشتم مجلس شورای اسلامی عضو کمیسیون انرژی مجلس بود و بعد از آن دوره ای در شرکت پالایش و پخش فراوردهای نفتی به سمت  مدیر حقوقی و عضو هیئت مدیره مشغول به خدمت شد.
و با ورود  بیژن زنگنه به وزارت نفت به سمت  مدیر کل حسابرسی و امور مجامع وزارت نفت منصوب و در زمان انتخابات مجلس استعفا داد و کاندید مجلس شورای اسلامی شد.

از کمیسیون کشاورزی تا کمیسیون انرژی

اسدالله قره خانی نماینده مردم علی آباد کتول در دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی  و عضو کمیسیون انرژی و توسعه گاز ایران است .
وی این بار هم از حوزه علی آباد کتول کاندید و در همان دور اول مورد اعتماد مردم  شریف علی آباد کتول قرار گرفت .

منبع (+)