پترون- اطلاعات دریافتی از بورس تهران نشان می دهد در سومین هفته معاملاتی تالار شیشه‌ای ، شاخص بازار اول با ۱۰۷۵ واحد کاهش به رقم ۵۵ هزار و ۸۶۶ واحد بالغ شد و شاخص بازار دوم با ۹۹۹ واحد کاهش عدد ۱۷۳ هزار و ۲۸ واحد را تجربه کرد و به ترتیب  با  ۱.۸۹ درصد و ۰.۵۷ درصد  کاهش نسبت به هفته قبل مواجه شدند.

در ۵ روز کاری این هفته ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به ۱۶ هزار و ۸۲۶ میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته قبل  ۱.۵ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، تعداد ۶۵۱۳ میلیون سهم و حق تقدم در ۴۹۴ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۱.۲   درصد افزایش و ۴.۷ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد.

همچنین ارزش معاملات نرمال به ۱۶هزار و ۷۶۷ میلیارد ریال رسید و حجم معاملات نرمال با ۶۴۹۹ میلیون سهم به ترتیب با ۲ درصد کاهش و ۱ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

براین اساس تعداد ۱۹۰ هزارو۶۰۹ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۱۹۱ میلیارد ریال معامله شد و به ترتیب ۸۲.۵ درصد و ۸۲.۶  درصد کاهش را نشان می دهد.

طی هفته ای که گذشت سایر محصولات کانی غیرفلزی با ۴.۱۹ درصد، خدمات فنی و مهندسی با ۳.۷۵ درصد، انتشار، چاپ و تکثیر ۲.۹۱ درصد، محصولت غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر با ۱.۳۵ درصد، فلزات اساسی با ۱.۱۸ درصد و حمل ونقل، انبارداری و ارتباطات با ۰.۹۴ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.

در عین حال در میان صنایع یاد شده سهام سرامیک های صنعتی اردکان با ۱۱.۲۴۶ ریال شرکت های جام دارو با ۴.۰۸۰ ، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان با ۹۵۵ ریال ،گلوکوزان با ۹۲۴ ریال ، حق تقدم خرید سهام نیرو کلر با ۸۵۵ ریال ،سازه پویش با ۷۵۶ ریال، فرآورده های تزریقی ایران با ۷۳۲ ریال،شرکت ارتباطات سیار با ۶۷۸ ریال، نیرو کلر با ۵۸۲ ریال ، کیمیدارو با ۵۲۳ ریال و صنایع خاک چینی ایران با ۴۰۱ ریال، تغییر قیمت را طی هفته ای که گذشت نسبت به آخرین روز معاملاتی در ۱۸ فروردین ماه امسال تجربه کرده اند.

طی هفته ای که گذشت همچنین صنایع ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با منفی ۱۳.۸۱ درصد ، محصولات کاغذی با ۱۰.۵۰ درصد،خودرو و ساخت قطعات با ۸.۴۴ درصد، استخراج زغال سنگ با ۸.۳۶ درصد، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی با ۷.۳۰ درصد ، بیشترین تغییر منفی در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.