پترون- معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مسیر قانون حرکت می کند، گفت: وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام کرده که خروج محصولات پتروشیمی از بورس قانونی نیست.

مرضیه شاهدایی صبح امروز در نشست خبری خود گفت: واحدهای پتروشیمی با کاهش هزینه‌ها خود را برای تک نرخی شدن ارز آماده کنند و وارد بازار رقابتی شوند.

شاهدایی با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مسیر قانون حرکت می‌کند، افزود: وزارت صنعت اعلام کرده است که خروج محصولات پتروشیمی از بورس قانونی نیست.

 اظهارات معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در حالی است که در رو گذشته نیز شاپور محمدی در دیدار نوروزی مدیران ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه« اراده دولت و وزارت اقتصاد بر  باقیماندن محصول پتروشیمی در بورس کالا جزم شده »، تاکید کرده بود: « با کوچکترین زمزمه کاذبی بلافاصله دولت از جایگاه بورس کالا حمایت و تقویت خواهد کرد.»

معاون وزیر نفت درباره موانع موجود بر سر راه صادرات محصولات صنایع تکمیلی نیز در نشست خبری امروز خود گفته است: برطرف کردن این موانع بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در کنار دولت، کمک به رفع برخی موارد می کند.

وی با اشاره به این که ارز در داخل کشور باید به سمت تک نرخی شدن برود، تصریح کرد: تمام صنایع از جمله پتروشیمی ها باید به سمتی حرکت کنند که رقابت پذیر باشند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به ۵۵ طرح پتروشیمی نیمه کاره اشاره کرد و افزود: ٢٨ طرح جدید نیز در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان تعریف شده است که خوراک این طرحها نیز از توسعه فازهای پارس جنوبی تأمین خواهد شد.

منبع (+)