پترون -سیدحسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون برنامه‌های دشمن برای نفوذ در کشور و لزوم مقابله با توطئه‌های دشمن با اجرای اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: مقام معظم رهبری دیدگاهی که زمینه‌ساز نفوذ در کشور است را تبیین فرمودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: ما مشاهده می‌کنیم که برجام انجام شد اما آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و یا درست عمل نمی‌کنند. پشت پرده اقدامات آمریکایی‌ها این نیست که توافقی صورت گرفته و مشکلات حل شود لذا ما هر چه عقب‌نشینی کنیم آنها جلوتر می‌آیند.
عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: مقام معظم رهبری در سخنان اخیرشان نقشه‌های آینده آمریکایی‌ها را افشا کردند.
نقوی حسینی با بیان اینکه کسانی که فکر می‌کنند با اعتماد به آمریکا و دنبال کردن برجام ۲ و ۳  می‌توانند مشکلات کشور را حل کنند، سخت در اشتباهند، اظهار کرد:  ما با این مسیر به هیچ جا نمی‌رسیم چرا که آمریکا با کلیت جمهوری اسلامی مخالف است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح برجام ۲ و ۳  زمینه‌سازی برای نفوذ است، افزود: کسانی که فکر می‌کنند با اعتماد به آمریکا و دنبال کردن برجام‌های دیگر می‌توانند مشکلات را حل کنند سخت در اشتباهند.
نقوی‌حسینی گفت:‌ راه درست برای برطرف کردن مشکلات جز اجرا کردن اقتصاد مقاومتی و پرداختن به ظرفیت‌های درونی نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ۱۰ محور عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مطرح شده در سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری ۱۰ محور عملیاتی برای اقتصاد مقاومتی تبیین کردند که قابل اجراست. حالا چرا برخی مسئولان باید این ظرفیت‌ها را کنار بگذارند و فکر کنند آمریکا می‌تواند مشکلات اقتصادی ما را حل کند.
وی با بیان اینکه دولت برای عمل به اقتصاد مقاومتی باید تولید داخلی را زنده کند،‌ گفت: اینکه برخی منتظرند آمریکا اقدام کند قابل قبول نیست. ما اقتصاددانان متعهدی داریم که راه زنده کردن تولید داخلی را می‌دانند چرا دولت از این‌ها استفاده نمی‌کند.
نقوی‌حسینی با تأکید بر اینکه برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی باید با قاچاق، رانت‌خواری و فساد مقابله شود، گفت: دولت باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نقشه راهی تهیه کند تا بتواند از همه توان کشور برای حل مشکلات اقتصادی بهره گیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: همانطور که دو سال گذشته مقام معظم رهبری فرمودند مشکلات اقتصادی کشورمان در لوزان، ژنو و وین حل نمی‌شود بلکه راه‌حل آن در داخل است.
منبع (+)