پترون- مدیر دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با بیان اینکه با حضور استرالیا، تعداد کشورهای خارجی حاضر در دهمین نمایشگاه ایران پلاست به ۲۵ کشور افزایش یافت، گفت: سطح زیر پوشش نمایشگاه ایران پلاست از ۲۴ هزار مترمربع فراتر رفته است.

محمد مقاره در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تعداد کشورهای خارجی حاضر در نمایشگاه ایران پلاست،گفت:با توجه به لغو تحریم‌ها و فضای پساتحریم درخواست شرکت‌های معتبر اروپایی برای حضور و مشارکت در دهمین نمایشگاه ایران پلاست افزایش یافته است.

مدیر دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با اعلام اینکه برای نخستین بار در طول برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی، تعداد کشورهای حاضر در نمایشگاه ایران پلاست به عدد بی‌سابقه ۲۵ کشور رسیده است، تصریح کرد: هم اکنون شرکت‌هایی از آسیا، اروپا، اقیانوسیه و آفریقا برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست غرفه در اختیار گرفته‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به حضور ۱۳ کشور اروپایی، ۱۰ کشور آسیایی، یک کشور آفریقایی و یک کشور از قاره اقیانوسیه در این نمایشگاه، اظهار داشت: در مجموع تاکنون شرکت‌هایی از آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، جمهوری چک، سوئیس، هلند، دانمارک، لهستان، روسیه، بلژیک، چین، کره جنوبی، تایوان، هند، سنگاپور، ترکیه، امارات متحده عربی، عراق، بحرین، پاکستان، آفریقای جنوبی و استرالیا فهرست کشورهای حاضر در نمایشگاه ایران پلاست است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های خارجی در فضایی به وسعت حدود هشت هزار متر مربع در سالن‌های ۳۸ ، ۴۱A 41B ،۴۰A ، ۲۷  جانمایی شده اند، تاکید کرد: برگزاری دهمین نمایشگاه ایران پلاست، همزمان با لغو تحریم‌ها به بهترین فرصت برای انتقال دانش، تکنولوژی، انتخاب شرکای مطمئن، جذب سرمایه و بازاریابی برای شرکت‌های فعال در صنایع تکمیلی پتروشیمی، پلاستیک، پلیمر و صنعت پتروشیمی کشور تبدیل شده است.

مقاره همچنین با یادآوری اینکه به دنبال استقبال کم نظیر از نمایشگاه ایران پلاست، پس از اختصاص سالن ۴۰ ، سالن ۲۷ هم به متقاضیان واگذار شده است، تبیین کرد: بر این اساس متقاضیان داخلی و خارجی به صورت مشترک در این سالن جانمایی شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سطح زیر پوشش دهمین نمایشگاه ایران پلاست از ۲۴ هزار متر مربع فراتر رفته است، بیان کرد: حدود ۷۵۰۰ متر مربع از فضای نمایشگاه به متقاضیان خارجی و حدود ۱۶۵۰۰ مترمربع به متقاضیان داخلی واگذار شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه براین اساس حدود ۳۲ درصد فضای نمایشگاه به شرکت‌های خارجی و ۶۸ درصد فضا به شرکت‌های داخلی واگذار شده است، خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مشارکت شرکت‌های خارجی به دوره گذشته مربوط می‌شود که رکورد حضور در تمام ادوار ایران پلاست را شکسته بود، در دوره نهم حدود ۳۲۰۰ مترمربع از فضای نمایشگاه به شرکت های خارجی اختصاص یافته بود.

دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست ۲۵ تا ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۵ (۱۳ تا ۱۷ آوریل ۲۰۱۶ میلادی) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می شود.

منبع (+)