حبیب آقاجری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار کرد: در شهرهای این حوزه انتخابیه تنها یک بیمارستان مجهز وجود دارد که آن هم بیمارستان صنایع پتروشیمی است و مدت‌هاست مسئولان وزارت نفت قصد گرفتن این نعمت از مردم محروم را دارند.

وی افزود: این بیمارستان نه‌تنها پرسنل شرکت نفت و خانواده‌های آنها را پوشش می‌دهد، بلکه مردم شهرستان‌های امیدیه، هندیجان و روستاهای تابعه، حتی در بعضی موارد مردم شهرستان آغاجری نیز برای درمان به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان، بندر امام و امیدیه خاطرنشان کرد: دولت وظیفه دارد بر امکانات موجود در سطح منطقه بیافزاید نه اینکه آنها را تعطیل و به مخروبه تبدیل کند، بنده به شدت با این‌ کار وزارت نفت مخالف هستم و حتی در کمیسیون انرژی مجلس با همکاری دیگر همکارانم پیگیر موضوع خواهم بود.

آقاجری در ادامه افزود: با هیچ عقل سلیمی جور در نمی‌آید که در شهرستان‌هایی که صنایع عظیم نفتی و پتروشیمی با آن حجم عظیم آلایندگی، برای کشور درآمد کسب می‌کنند مردم این منطقه در فقر و محرومیت باشند، آن‌وقت تنها دلخوشی این مردم که همان بیمارستان است که آن را به‌ راحتی تعطیل کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: طی چندین مرحله تذکر کتبی، شفاهی و نطق پیش از دستور به مسئولان وزارت نفت و هیئت دولت اعلام شد تعطیلی تنها بیمارستان مجهز صنایع پتروشیمی که امید مردم منطقه است فاجعه‌آور خواهد بود و مسئولیت عواقب بعدی آن برعهده وزارت نفت است.

آقاجری در ادامه بیان کرد: این قول را به مردم حوزه انتخابیه خود می‌دهم که با تمام توان در برابر تعطیل نکردن این بیمارستان خواهم ایستاد به هر قیمتی باشد.

وی اضافه کرد: انجام این‌کار را برای مسئولان وزارت نفت شاهکار نمی‌دانم، بلکه بیشتر ظلم و بی‌عدالتی در حق کارکنان صنایع پتروشیمی منطقه و مردم خواهد بود.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: مردم ماهشهر و شهرستان‌های همجوار سزاوار هم‌چون ظلم بزرگی نخواهند بود و امیدوارم وزارت نفت از این تصمیم کارشناسی نشده منصرف شود.

نماینده مردم ماهشهر در ادامه عنوان کرد: بیشتر پزشکان متخصص صرفا برای کار در این بیمارستان به شهرستان ماهشهر می‌آیند که چنانچه این بیمارستان تعطیل شود، مشکلات مردم شهرستان‌های ماهشهر و دیگر شهرهای اطراف با فاجعه عظیم نبود پزشک رو به‌ رو خواهند شد که این‌کار خود عواقب بدی در پی خواهد دارد.

آقاجری در ادامه اظهار کرد: وزارت نفت باید سعی کند بیمارستان مذکور را تقویت کند تا بتواند قسمتی از درد و رنج مردم محروم این خطه شهیدپرور و ولایت‌مدار را تسکین بخشد نه این که بر زخم مردم نمک بپاشد.