زندگی نامه آقای علی علیلو ۱۳۴۰

ایشان در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.نامش را علی گذاشتند،پدر و مادرش از اهالی روستای علی بیگلو میباشند.

اولین تعالیم دینی را در جمع صمیمی خانواده فرا گرفت و در فضایی آکنده از معنویت و محبت رشد یافت.

تهران ۱۳۵۳

خانواده علیلو در تهران ساکن بوده اند.فساد اجتماعی حاصل ازحکومت شاه روز به روز آشکارتر می شود و فضای عمومی شهر را مسموم میکند. فرزندان خانواده در سنین جوانی قرار گرفته اند و این محیط آلوده والدین ایشان را نگران نموده و موجب مهاجرت به زادگاه پدری (شهرستان شبستر)می گردد.

۱۳۵۶

پس از دو سال اقامت در خامنه برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در مؤسسه الغدیر و بعثت عازم تهران شد و طولی نکشید با تشویق و ترغیب حضرت آیت الله حاج میرزا باقر آخوندی،جهت تحصیل علوم حوزوی عازم شهر مقدس قم شد،استعداد وی در فراگیری دروس حوزوی تحسین اساتیدش را برانگیخت .

تهران ۱۳۵۶

وبا شروع اولین جرقه های انقلاب ،نهضت اسلامی ،تمام شهرهای ایران را فرا گرفت . به فرمان امام خمینی (ره)حوزه های علمیه تعطیل شد.

ملت آگاه و انقلابی ایران دست به دست هم با عزم جدی برای سرنگونی حکومت طاغوت به خیابانها ریختند . طلاب و روحانیت برای روشنگری هر چه بیشتر به شهرها و روستاها اعزام شدند،علیلو نیز از فعالان این عرصه بوده که در کنار جوانان پر شور دیگر برای تحقق اعتقاداتش وارد میدان  مبارزه علنی میشود.

photo_2016-02-18_00-00-02

شهرستان شبستر۱۳۵۷

انقلاب به پیروزی رسیده و این نهال نوپا نیاز به حفظ و نگهداری دارد و آنان که با افق باز به انقلاب و پیروزی آن نگاه میکردند خوب میدانستند آغاز کار بوده و قبل از هرچیز آن نگاه میکردند خوب میدانستند آغاز کار بوده و قبل از هرچیز یک فرهنگ انقلابی میتوانند راه گشای خوبی برای اصلاح جامعه باشند ،علیلو در منطقه ارونق و انزاب موفق به راه اندازی کانون های فرهنگی و اجتماعی تحت عناوین «انجمن های اسلامی » و «کانون های نهضت اسلامی »در سطح منطقه شبستر و حوزه آن گردید ،با پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه ای دیگر در راستای اهداف امام (ره)در سطح آذربایجان شرقی به عنوان عضو ستاد فرهنگی و تبلیغاتی برگزیده شد و در این فرصت به وجود آمده در منطقه ارونق و انزاب ،شروع به فهالیت های گسترده فرهنگی نمود…………..

آذربایجان شرقی  ۱۳۵۹

ضمن همکاری با تشکیلات قضایی استان ،به عنوان عضو شورای فرماندهی بسیج استان نیز وارد نهاد انقلابی سپاه پاسداران شد .با آغاز جنگ تحمیلی و اولین حمله موشکی عراق به خاک میهنمان ،دفاع از کشور در صدر همه فعالیت ها قرار گرفت ،لذا راهی جبهه های نبرد شد،با تشکیل گردان عاشورا و شرکت در عملیات مطلع الفجر در منطقه گیلان غرب در خط مقدم در نوک عملیات به مواضع دشمن یورش بردند که متأسفانه این عملیات با خیانت خائنین داخلی به اهداف نهایی نرسید و به اتفاق تعدادی از همرزمان خود بعئ از مقاومتی سخت در یک محاصره ۵ روزه سرانجام در منطقه کوهستانی و بسیار سرد چرمیان و کلینه به اسارت نیروهای عراقی و دژخیمان بعثی درآمدند،در طول اسارت به سبب اینکه عراقی ها او را یک عنصر فعال سیاسی میدانستند ،از هیچ فشار و شکنجه ای فروگذار نبودند

لیکن علیلو با استقامت در برابر همه این فشارها پیوسته در تمام ۹ سال اسارت در کنار مجاهد نستوه عالم ربانی،شهید حجت الاسلام ابوترابی در هر اردوگاهی که بودند به فعالیتهای فرهنگی اعتقادی خود ادامه میدادند.

سال۱۳۶۹

پس از نه سال اسارت و دوری از خانه و خانواده به آغوش پرمهر میهن اسلامی باز گشت .

سال۱۳۷۰

علیلو پس از مدتی فعالیت در سمت معاونت فرهنگی تبلیغاتی ناحیه آذربایجان شرقی سپاه پاسداران ،به دعوت نماینده محترم مقام معظم رهبری در امور آرادگان راهی تهران شده و ضمن همکاری در دفتر معظم له به عنوان مسئول فرهنگی اجتماعی امور آزادگان در خدمت سرور و سالار آزادگان انجام وظیفه نمود.در سال ۱۳۷۵ وارد دانشگاه تهران شد و در رشته حقوق مشغول به تحصیل گردید.در سال ۱۳۷۶ به عنوان معاونت ارتباطات مردمی سپاه پاسداران انجام وظیفه نمود.

سال۱۳۷۸

علیلو در این سال با تشویق و درخواست بعضی از دوستان ،کاندیدای نمایندگی ششمین دوره مجلس شورای اسلامی شبستر شده و فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرد و رأی چهارم  را به خود اختصاص داد.

سال۱۳۷۹

آغاز فعالیت در عمره سازمان حج و زیارت کل کشور یکی از عنایات خاص الهی در حق علیلو بود.در این جایگاه منشأ خدمات بسیاری بوده و تمامی توفیقات حاصله در ارتقاء کمی و کیفی سفرهای ملت شریف در حج عمره را مرهون لطف الهی میدانند. به طوری که در این عرصه در کنار سایر همکاران آزاده ،بیش از ۳۰۰درصد در مدت سه سال ،از ۱۰۶ هزار نفر در سال ۱۳۷۹ به ۴۷۵ هزار نفر در سال ۸۲ ارتقاء یافته و به لحاظ کیفی شاهد تحولات اساسی بودند.

سال۱۳۸۲

لازم به ذکر است در همان سالهایی که در سازمان حج و زیارت به عنوان مدیر اعزام عمره مشغول بود بار دیگر در سال ۸۲ با درخواست و اقبال بسیاری از دوستان ساکن در منطقه شبستر به عنوان کاندیدای مستقل هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی وارد عرصه انتخابات شد که تجربه دوم او در این امر بود.

سال۱۳۸۹

با دعوت وزیر محترم رفاه و امور اجتماعی ،به عنوان مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی که از شرکت های بزرگ و بسیار با سابقه در صنعت گردشگری به حساب می آید،مشغول خدمت شد که با مطالعات گسترده ،طرح هایی در زمینه توسعه صنعت گردشگری پیشنهاد کرد که با اجرای این طرح ها می توانست تحول ژرفی در این صنعت در سطح کشور ایجاد شود.

و در سال ۱۳۹۰ با شعار «پاک باش و خدمتگزار» و همچنین با شعار خاص نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی «وحدت و همدلی »به عنوان نماینده مردم شریف شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده و تا کنون در این مسئولیت ادای خدمت می نماید.