سهیلا جلودارزاده (زاده ۲۸ دی ۱۳۳۷ در شهر ری)، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های پنجم، ششم و میان دوره‌ای هفتم، عضو شورای مرکزی خانه کارگر، عضو دفتر سیاسی و مسئول سازمان‌های حزب اسلامی کار، عضو جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران، مدیر کل مدارس خارج از کشور، مسئول تدوین سیاست‌های کلان نظام در مورد خانواده در کمیته بانوان مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت بودند. جلودارزاده رئیس اتحادیه زنان کارگر نیز می‌باشد.
سهیلا جلودارزاده لیسانس مهندسی نساجی از دانشگاه امیرکبیر را دارد. او متاهل و دارای دو فرزند است. وی به زبان عربی نیز تسلط دارد.

 

سهیلا+جلودارزاده

زندگی

سهیلا جلودارزاده فرزند اول خانواده است. پدربزرگش از سادات روحانی اهل کاشان بودند. شغل پدرش شیشه بری و مادرش خانه‌دار بود گهگاهی قالی می‌بافت. در سال ۱۳۵۴ ازدواج می‌کند و در همان سال اولین دخترش به دنیا می‌آید. وی در مهرماه سال ۱۳۵۹ با شروع جنگ تحمیلی برای امداد رسانی به شهرهایی چون خرمشهر و آبادان سفر می کند. در این زمان همسر و تک فرزندش در تهران زندگی می‌کنند و مادرش وظیفهٔ نگهداری از دخترش را بر عهده می گیرد، پس ازمدتی که مادرش مریض می‌شود به تهران باز می‌گردد که در آن زمان است که فرزند دومش نیز متولد می‌شود.

راه یابی به بهارستان

سهیلا جلودارزاده در سال ۱۳۷۶ از طریق انتخابات میان دوره‌ای به عنوان نماینده مردم ری، شمیرانات، تهران واسلامشهر با کسب ۳۵٫۱۰ درصد آرا وارد مجلس پنجم می‌شود. در سال ۱۳۷۸ نیز در انتخابات مجلس ششم به عنوان نماینده مردم تهران به مجلس راه پیدا می‌کند. وی در سال ۱۳۸۵ نیز از طریق انتخابات میان دوره‌ای وارد مجلس هفتم می‌شود. در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه تهران شرکت کرد ولی این بار دیگر، موفق به ورود به مجلس نشد.[۵]