پترون – اولین همایش صنعت و اقتصاد مقاومتی با رویکرد نقش آفرینی مهندسین بسیجی در صنعت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین، صبح امروز با حضور سردار دُر فرمانده قرارگاه عملیاتی جهاد صنعتی ،  سردار محمد فرهادی رئیس مرکز راهبردی اقشار بسیج، دکتر علی فضلوی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی و حجت الاسلام  قاسمیان استاد قشر مهندسین صنعتی، اولین همایش صنعت و اقتصاد مقاومتی با رویکرد نقش آفرینی مهندسین بسیجی در صنعت برگزار شد.

دکتر فضلوی با اشاره به برنامه های پیشه رو وظایف مجمع عالی بسیج مهندسین صنعتی را تبیین کرد.

سردار فرهادی با توجه به ظرفیت سازی به عنوان یکی از وظایف انقلاب اسلامی اظهار داشت: تنها وظیفه ما آموزش نظامی-دفاعی نیست بلکه باید در مجمع عالی بسیج مهندسین صنعتی برای جذب نیروهای انقلابی تلاش کنیم تا این نیروها با کار جمعی در هر بخشی از صنعت به راهکارهای بومی دست پیدا کنند.

همچنین سردار علیرضا دُر رئیس قرارگاه عملیاتی جهاد صنعتی در همایش صنعت و اقتصاد مقاومتی با توجه به توصیه امام خامنه ای که فرمودند:” توصیه‌ی من به مسئولین محترم کشور این است که این جنجالهای روزنامه‌ایِ مربوط به انتخابات، سر اینها را گرم نکند، مشغول نکند؛ به فکر اقتصاد باشید.”، گفت: برداشتی که می توان از فرمایش معظم له کرد این است که ما باید به نماینده ای که به فکر تولید در کشور است، رای بدهیم.

وی ادامه داد: پرنده خوشبختی و سعادت ما ایرانیان امروز به پرواز درآمده است، مولد این پرنده خون شهدا، ایثارگران و فداکاری ملت ایران و سر هدایتگر و هوشمند آن رهبری فرزانه ما است.

رئیس قرارگاه عملیاتی جهاد صنعتی گفت: این پرنده دوبال دارد، یک بال آن علم و دانش و بال دیگر آن تولید و خودکفایی است.

سردار دُر  با توجه به وجود جریان نفوذ اظهار داشت: این جریان بدنبال نابود کردن بال های این پرنده است. اگر بال های این پرنده در کنار هم باشند، اوج پرنده را رقم می زند.

 وی گفت: در کشور ما بزرگترین خام فروشی مربوط به پتروشیمی است در حالی که در بحث تولید دانش پتروشیمی رتبه ما در دنیا، هشتم است.

سردار دُر در پایان با توجه به فعالیت های انجام شده در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: کار انجام شده در زمینه اقتصاد مقاومتی با دانش همراه با تولید مرتبط است. ما باید برای پیشرفت در این زمینه به عارضه یابی سریع( عارضه یابی زیست بومی) و عارضه یابی عمیق توجه کنیم.

پی نوشت:

بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش  ۱۳۹۴/۱۱/۱۹