پترون-سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق اصفهان با مدیر مسوول روزنامه دنیای اقتصاد گفت:تولیدکنندگان داخلی و فعالان اقتصادی  در معرفی تولیدات خود باید بتوانند از ظرفیت  تاثیرگذاری رسانه ها بویژه جراید استفاده کنند.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: جمهوری اسلامی ایران در آغازین دهه  چهارم انقلاب اسلامی  توانسته در عرصه های امنیتی ،سیاسی و بین المللی در جامعه بین الملل تاثیرگذار باشد و در بخش اقتصادی  نیز بایستی تاثیرگذارتر از امروز باشد  و روزنامه ها می توانند این باور را در جامعه تقویت کنند.

نایب رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران جایگاه جمهوری اسلامی  در نزد جامعه بین الملل را مقتدرانه دانست و گفت:اظهارات کوتاه رهبری در فاجعه منا  مبنی بر مشخص شدن اجسداد قربانیان ایرانی و اجرای این خواسته توسط دولت سعودی نشان ازاقتدار جمهوری اسلامی است.

سهل آبادی سفر رییس جمهور به فرانسه و ایتالیا همرا ه با فعالان بخش خصوصی را قابل تقدیر دانست و گفت:بخش خصوصی ایران همواره نشان داده که در عرصه های مختلف اجازه نخواهد داد کیان نظام جمهوری اسلامی مخدوش شود و همواره در بدترین شرایط اقتصادی کنار دولت برای آبادانی کشور تلاش می کند .

علیرضا بختیاری مدیر مسوول روزنامه دنیای اقتصاد در این دیدار یکی از پارامترهای توسعه هر کشور را تیراژ مطبوعات نام برد و گفت: مجموع کل نشریات منتشره در ایران  روزانه ۱ میلیون نسخه است و این در حالیست که در ژاپن ۱۲۰ میلیون نفری ۶۷ میلیون نسخه است .

وی اضافه کرد:برای هر ۸/۱ نفر ژاپنی یک  نسخه جریده منتشر می شود و این در حالیست برای هر ۷۰ نفر ایرانی یک نسخه نشریه به سختی منتشر می شود.بختیاری یکی از عوامل توسعه مطبوعات را خصوصی بودن نشریات  آنان و بالا بودن سطح مطالعه شهروندان  برشمرد و گفت:کارآفرینان  فعالان اقتصادی به عنوان تاثیرگذاران جامعه می توانند در  افزایش مخاطبان نشریات نقش مهمی را ایفا کنند.

وی راه اندازی روزنامه انگلیسی فایننشال تریبیون  و انشتار ۸۰ کتاب اقتصادی در سال گذشته را گامی موثر در ارایه اطلاعات مورد نیاز فعالان اقتصادی برشمرد .

منبع (+)