پترون- محمود زمانی قمی عصر شنبه در جمع خبرنگاران، در جریان افتتاح دو واحد صنعتی در شهرک صنعتی کاوه شهرستان ساوه، شامل فاز دوم شرکت نیکسان صنعت ساوه و شرکت ایمن شیشه سپهر، اظهار داشت: واحدهای تولیدی در دوران پسابرجام باید تلاش کنند در دو نقطه مشترک گام بردارند که یکی قطع وابستگی به خارج از کشور و دیگری حرکت در مسیر توسعه صادرات است.

وی افزود: در این راستا واحدهای تولیدی باید علاوه بر کمیت تولید، کیفیت محصولات خود را نیز افزایش دهند و با این روش علاوه بر تامین نیاز داخلی به محصولات مختلف، صادرات و ارزآوری به کشور هم افزایش می یابد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی در شرایط فعلی روند و شرایط جدیدی را تجربه می کنند و باید از این شرایط جدید پسابرجام بهره برده و بر چرخه تولید خود با جایگزین کردن تکنولوژی جدید بیافزایند و در افزایش ثروت پایدار کشور تاثیرگذار باشند.

زمانی قمی با اشاره به بهره برداری از فاز دوم شرکت نیکسان صنعت ساوه، تولید کننده یخچال و فریزر و لوازم خانگی، ادامه داد: با تحول و گسترش در این واحد تولیدی هم تولیدات از کیفیت بالا برخوردار می شوند و هم نسبت به مشابه خارجی خود ارزان تر است که این روند از اقبال خوبی برای این شرکت به دنبال دارد.

استاندار مرکزی افزود: باید با تولید کالای صادراتی در زمینه لوازم خانگی در بازار جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم و فصل جدیدی در صنعت ایران در زمینه تولیدات لوازم خانگی باز شود.

وی با اشاره به تحولات در منطقه ویژه اقتصادی استان مرکزی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی استان مرکزی فضایی برای ارائه خلاقیت و کارآفرینی و بهره گیری از فناوری صنعت کارآفرینان و جایگاهی برای تولید با کیفیت و بازاریابی در حوزه اقتصاد و تجارت خارجی است.

گفتنی است شرکت نیکسان صنعت ساوه در سال ۱۳۷۲ در شهرک صنعتی کاوه شهرستان ساوه در زمینه لوازم خانگی تاسیس شد.

واحد شماره دو این شرکت در ششمین روز از دهه فجر سال جاری به بهره برداری رسید که هدف از تاسیس واحد دوم گسترش تنوع محصولات این شرکت طبق فناوری روز دنیا است.

این شرکت ۲۷ هزار مترمربع فضای کارگاهی دارد و ۲۱۰ میلیارد ریال برای گسترش آن هزینه شده است. تولید روزانه این شرکت ۶۰۰ دستگاه یخچال است که با راه اندازی فاز دوم این شرکت، این رقم به سه برابر افزایش می یابد.

منبع (+)