پترون- مدیر کل امور مالیاتی استان مرکزی تصریح کرد:شفاف سازی مبادلات اقتصادی، گامی به سوی عدالت مالیاتی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سالار فرد، مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی در جمع روسای اتاق اصناف شهرستان های استان گفت: در اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم لازمه استفاده از هرنوع معافیت مالیاتی ارائه اظهارنامه مالیاتی است و یکی از تغییرات در اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد مشاغل است که طبق قانون جدید کلیه مشاغل تنها تا پایان خردادماه فرصت دارند نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود اقدام نمایند.
وی افزود: نصب صندوق های مکانیزه فروشگاهی برای تمامی اصناف و مشاغلی که سازمان امور مالیاتی تاکنون اعلام کرد؛ و پس از این نیز اعلام می نماید الزامی است .
سالارفرد اظهار داشت: به جهت تشویق مودیان مالیاتی، تمامی مشاغل مشمول چنانچه در همان سالی که سازمان امورمالیاتی آنها را مشمول نصب صندوق اعلام می نماید، نسبت به نصب صندوق و یا نرم افزار فروش مورد تایید سازمان مالیاتی اقدام نمایند، هزینه نصب، خرید و راه اندازی تجهیزات فوق اعم از سخت افزار و نرم افزار صندوق فروش و یا نرم افزار فروشگاهی استفاده شده، از درآمد مشمول مالیات همان سال قابل کسر است و در صورت عدم انجام وظایف علاوه بر عدم امکان استفاده از مشوق های قانونی مرتکب جرم مالیاتی نیز شده اند.
وی در ادامه بیان داشت: از آنجایی که بیشترین مشکل مودیان مالیاتی در بخش اشخاص حقیقی و مشاغل، عدم آشنایی با قوانین مالیاتی است ، به همین منظور کلاس های آموزشی، برای این دسته از مودیان برگزار خواهد شد تا با آشنایی بیشتر مودیان از مشکلات آنها نیز کاهش یابد.
سالارفرد از مودیان مالیاتی خواست سالیانه یکبار و در ابتدای سال، لیست حقوق کارکنان خود را از طریق سامانه عملیات الکترونیکی سازمان به اداره کل امور مالیاتی اعلام و در ماه های بعد فقط تغییرات در میزان پرداختی و تعداد کارکنان را از همین طریق اعلام نمایند تا مشمول جرایم مربوطه نگردند.
در این جلسه روسای اتاق اصناف شهرستان ها نیز با اشاره به اینکه پرداخت مالیات را وظیفه شرعی و قانونی خود می دانند، از آمادگی خود برای همکاری بیشتر با ادارات امور مالیاتی شهرستانهای خود خبر دادند.
زند، رئیس اتاق اصناف نیز از اعلام آمادگی و همکاری همه جانبه اتاق اصناف استان با اداره کل امور مالیاتی جهت نصب صندوق های فروشگاهی اصناف استان و پیگیری برگزاری کلاس های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی خبر داد.

منبع (+)