پترون –    بحث خروج معاملات محصولات پتروشیمی که هرازگاهی به سوژه داغ فعالان بازار پتروشیمی تبدیل می‌شود، این بار با صف مخالفان طولانی‌تری نسبت به دوره‌های قبلی روبه‌رو شده به‌طوری‌که سخنگوی دولت و معاون اجرایی رئیس‌جمهوری نیز به صراحت مخالفت خود را با خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا اعلام کردند.

Sena-untitled

به گزارش پترون  اما با وجود این اظهار نظرهای صریح از مقامات ارشد کشور، همچنان خبرهایی از وجود برخی مقاومت‌ها در این زمینه حکایت داشت که رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی (صنایع پایین‌دستی) شرکت ملی صنایع پتروشیمی از بسته شدن پرونده خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالای ایران خبر داد. رضا محتشمی‌پور گفت: پرونده خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالای ایران بسته شده است و درباره ادامه معاملات این محصولات در بورس کالا اجماع وجود دارد.

وی افزود: اگر چه هر چند وقت یک بار به واسطه ‌نامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت این موضوع مطرح می‌شود، اما در حال حاضر با وجود اظهارنظر محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت که اعلام کرد دولت درخصوص خروج پتروشیمی‌ها از بورس کالای ایران برنامه‌ای ندارد، پرونده این موضوع بسته شده است. رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: با وجود این موضوعات و همچنین نامه معاون اجرایی رئیس‌جمهور مبنی بر عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا، بحث خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالای ایران اصلا مطرح نیست. براساس این گزارش، به نظر می‌رسد با توجه به مطرح شدن بحث خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا در صحن علنی مجلس و مخالفت نمایندگان مجلس و همچنین اعلام نظر دولت در این زمینه، بتوان پرونده این موضوع را بسته شده دانست. منبع(+)