پترون- چانه زنی وزارت صنعت بر سر خروج نیمی از محصولات پتروشیمی در بورس کالا به دلیل مقاومت متولیان بورس با ارایه استدلال‌های منطقی ،نعمت زاده را دست به دامن شریعتمداری کرد.

 

دیروز سه شنبه برای چندمین هفته متوالی نشست مشترک متولیان بازار سرمایه با قائم مقام وزیر صنعت و فعالان پتروشیمی بر سر خروج نیمی از محصولات پتروشیمی در حالی برگزار شد که به دلیل استدلال های منطقی بورسی ها در نهایت این موضوع به تصمیم نهایی نعمت زاده با معاون اجرایی رییس جمهور سپرده شده است.

بر اساس این گزارش در جلسه دیروز، مجتبی خسرو تاج ؛ قائم مقام وزارت صنعت،معدن و تجارت در حالی میزبان متولیان بورس کالا و برخی فعالان صنایع پتروشیمی بوده که پس از ارایه استدلال ها منطقی و پاسخ به شبهات این وزارتخانه بالاخره معاون وزیر صنعت با بیان خستگی از تداوم جلسات بی نتیجه تصمیم گیری بر سر خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا را به تصمیم گیری نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت با محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور موکول کرده است.

 خسروتاج در این جلسه عنوان کرد، نتیجه بررسی های خود را پس از رایزنی با شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد به اطلاع شریعتمداری خواهد رساند.

گزارش های دریافتی حاکی است در این جلسه برخی صاحبان پتروشیمی و متولیان وزارت صنعت مدعی تحرک دلال ها در بورس کالا شده اند، اما متولیان بورس با ارایه مستندات مختلف این مشکل را ناشی از سامانه بهین یاب مستقر در وزارت صنعت معدن و تجارت دانسته اند.

جمع بندی در این زمینه در حالی به اواسط هفته آتی موکول شده که روز دو شنبه نیز شورای رقابت بر سر خروج معاملات محصولات پتروشیمی از بورس کالا تشکیل جلسه خواهد داد.

منبع (+)