پترون- پیش ثبت نام بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای نمایشگاهی منطقه خاورمیانه و جهان آغاز شد.

 سهراب عظیمی خواه با اشاره به آغاز پیش ثبت نام نمایشگاه نفت تهران از ۱۹ تا ۲۳ دی ماه سال جاری، گفت: پیش بینی می شود پس از انجام پیش ثبت نام و انجام مراحل ارزیابی و بررسی شاخص‌های اطلاعات ثبت نامی شرکت‌ها، ثبت نام نهایی نمایشگاه از اواخر بهمن ماه سال جاری آغاز شود.

رئیس امور نمایشگاه‌های شرکت ملی نفت با اعلام این که بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران با محور جذب سرمایه و انتقال تکنولوژی و دانش نوین در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ماه سال آینده (۵ تا ۸ می ۲۰۱۶  میلادی) به میزبانی تهران برگزار می‌شود، تصریح کرد: با توجه به احتمال لغو تحریم ها، پیش بینی می‌شود شرکت‌های معتبر و برند نفت و گاز جهان از حضور در این رویداد نمایشگاهی استقبال کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اظهار تمایل و اعلام آمادگی اکثر شرکت‌های بزرگ نفتی جهان برای حضور در نمایشگاه نفت تهران، اظهار کرد: نمایشگاه سال آینده نفت با تغییرات و ویژگی‌های جدید و متفاوتی نسبت به دوره گذشته برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر این که هم اکنون جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز در جهان یکی از بکرترین ظرفیت‌ها برای جذب سرمایه گذاران خارجی است، گفت: از این رو همزمان با لغو محدودیت‌های بین‌المللی، برگزاری نمایشگاه‌های دوره‌ای می‌تواند به بهترین فرصت برای جذب سرمایه‌گذاران صاحب صلاحیت و معتبر باشد.

وی با تاکید بر این که قصد داریم برای نخستین بار جانمایی غرفه‌ها را به صورت تخصصی و بر مبنای فعالیت شرکت‌ها در گروه‌های تخصصی و ۱۰ گروه کالایی و اصلی صنعت نفت کلید بزنیم، بیان کرد: با تخصصی شدن سالن‌ها، بازدیدها تخصصی‌تر خواهد شد ضمن آن که امکان مدیریت زمان برای بازدیدکنندگان تخصصی نمایشگاه فراهم می‌شود.

عظیمی خواه با اشاره به رونمایی از فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در بخش بالادستی صنعت نفت کشور در آستانه لغو تحریم‌ها، یادآور شد: نمایشگاه بیست و یکم زمانی را برای معرفی بیشتر فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در صنعت نفت در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار می دهد.

رئیس امور نمایشگاه‌های شرکت نفت با اشاره به امضای قرارداد با شرکت‌های بازاریاب خارجی به منظور تقویت شبکه بین‌المللی بازاریابی نمایشگاه نفت تهران و افزایش حضور شرکت‌های معتبر و صاحب تکنولوژی نفت جهان، خاطرنشان کرد: از این رو تاکنون با شرکت‌هایی از چین، کره جنوبی، آلمان، انگلیس، ترکیه، یونان و … برای جذب شرکت‌های معتبر نفتی در چهار گوشه جهان قراردادهای همکاری امضا شده است.

منبع (+)