پترون –  در این شماره شاهد عناوینی چون “سقوط نفت و فرصت های طلایی ایران پلاست”، “رکورد حضور خارجی ها در نمایشگاه ایران پلاست شکسته شد”، “تهران؛ قطب نمایشگاهی صنایع پلاستیک آسیا و خاورمیانه”، “معرفی مشوق های سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی”، “انتقال دانش و سرمایه، برگ برنده های ایران پلاست ۲۰۱۶” و “نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در گذر زمان” هستیم.

در سرمقاله این شماره با عنوان “سقوط نفت و فرصت های طلایی ایران پلاست” با اشاره به تغییر و تحولات گسترده در بازار نفت و پتروشیمی جهان، برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست همزمان با لغو تحریم‌های بین‌المللی در بهار سال آینده، طلایی ترین فرصت برای توسعه صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی پتروشیمی در کشور عنوان شده است.

در بخش دیگری از این خبرنامه، گفت و گوی مفصلی با مدیر دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست انجام شده است. مهندس محمد مقاره از شکسته شدن رکورد حضور خارجی ها در این نمایشگاه بین المللی خبر داد و کل فضای نمایشگاه دهم را ۲۳ هزار متر مربع عنوان کرد.

یادداشتی تحت عنوان “تهران؛ قطب نمایشگاهی صنایع پلاستیک آسیا و خاورمیانه” از دیگر مطالب شماره نخست خبرنامه دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست است. در این مطلب آمده است: “قطعا با لغو تحریم‌ها و با توجه به پتانسیل‌های بالای تولید در صنایع تکمیلی پتروشیمی و پلاستیک ایران، تا چند سال آینده نمایشگاه هایی همچون استانبول، عرب و حتی چاینا پلاست در سایه نمایشگاه‌ بین‌المللی ایران پلاست قرار خواهند گرفت.”

مصاحبه با مدیر مرکز سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور معرفی مشوق های سرمایه گذاری در این صنعت در آستانه برگزاری ایران پلاست دهم و مصاحبه با مدیر شرکت بازرگانی پتروشیمی به عنوان پیشخوان توسعه تجارت خارجی صنعت پتروشیمی از دیگر مطالب این خبرنامه است.

مروری بر مهم ترین محورها و فعالیت‌های انجام شده در ۹ دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست  از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۹۳ در گزارشی تحت عنوان “نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در گذر زمان” صورت گرفته  است.

در این گزارش آمده است: نمایشگاه بین المللی ایران پلاست امروز بزرگ ترین رویداد صنعت پلاستیک در منطقه خاورمیانه به شمار می رود و در بین نمایشگاه های معتبر صنعت پلاستیک جهان طبقه بندی می شود. این نمایشگاه ۹ دوره موفق را پشت سر گذشته است. نگاه آماری به دوره های گذشته نشان می دهد تعداد شرکت کنندگان در این نمایشگاه از ۲۹۴ شرکت داخلی و خارجی در دوره نخست به ۷۶۰ شرکت داخلی و خارجی در نهمین دوره افزایش یافته است. منبع(+)

علاقمندان جهت دریافت جزئیات بیشتر و مطالعه نسخه الکترونیک این خبرنامه می توانند به اینجا مراجعه کنند.