پترون- در پی آغاز دوران جدید پس از خداحافظی مدیریت ماهنامه صنایع پلاستیک، امروز خبر خوش دیگری را تلفنی از وی شنیدیم: آغاز همکاری با “انجمن توسعه تجارت آفریقا- ABDAS” و وقتی از ایشان پرسیدیم که “مگر از خیلی از مسایل دلسرد نشده بودید و به همین دلیل از مدیریت ماهنامه خداحافظی نکردید که استراحت کنید؟” بخشی اندک، قابل بازانتشار و جالب توضیحات مهندس ساعت نیا این بود: “خودشان اجازه نمیدن که از شر من راحت شوند. انقدر صبوری نداشتن که یک هفته صبر کنند. فوری تیتر زدند: خداحافظ ساعت نیا!! خب یک ذره سیاست هم بد چیزی نیست. کجا خداحافظ؟ چی خداحافظ؟ من که نوشتم که خودم را آزاد کرده ام تا پوست از سر خلافکاران بکنم! خودتان اجازه ندادید. دوباره شروع کردید. بچه های شیخ بهایی که دیگر هیچ. اصلا انگار نه انگار که رییسشان در یک مراسمی شرکت کرده. دریغ از یک توضیح در مورد ریس خودشان. …. حالا بگذریم. من همیشه به شما گفته ام که این نوع مرغ سوخاری را که فعلا عده ای با سرقت پروژه و تصویر “کلنل ساندرز” به اسم “مرغ سوخاری کی. اف. سی” در ایران به مردم می فروشند و یک روزی هم همان آمریکایی های زرنگ می آیند و از روی تصویر برداری هایی که از همین مرغ سوخاری فروش های تهرانی و شهرستانی کرده اند، خسارتش را از ما می گیرند، حاصل کار یک سرآشپز ۶۵ ساله ارتش آمریکا بود که تازه پس از بازنشستگی تا سن ۷۰ سلگی دوید و نخستین شعبه مرغ سوخاری را در شهر خودش راه انداخت تا به اینجا رسید”

مهندس ساعت نیا پس از توضیحات و توصیفاتی که قابل درج نیست می گوید”من تازه آزاد شده ام که چه در ایران بمانم و چه در ایران نمانم، برای صنعت مملکتم و قشر زحمتکش صنعتگران آن تلاش کنم. می خواهم ببینم که آیا واقعا آن محفل قبلی جایش را به مکانی جدید داده که دبیرش مدیر فلان شرکت نمایشگاهی را تهدید می کند که اگر متری انقدر به من ندهی نمایشگاهت را به هم می ریزم و آبرویت را هم می برم؟. به هر حال هنوز هم اعتقاد دارم که اگر این صنعت و برخی از تشکل هایش پاکسازی شوند، حتما توفیق زیادی در جهان خوهیم داشت. به همین دلیل هم در یک تلاش باور نکردنی هم موفق به انعقاد قراردادی برای کارهای پژوهشی با تخفیف های قابل توجه با انستیتوی “چز|پ” ایتالیا شده ام و هم همکاری جدیدی را با “انجمن توسعه تجارت آفریقا – ABDAS” آغاز کرده ام که بسیاری از تشکل های ما خوابش را هم نمی دیدند.”

وی در ادامه توضیح می دهد که به خاطر برخی بی اخلاقی ها و برای آنکه حالا عده ای هم شکایت مرا به “آفریقایی” ها نبرند، از معرفی افرادی که با آنها در تماس هستم معذورم ولی هر یک از واحدهای صنایع پلاستیک که بخواهند با “انجمن توسعه تجارت آفریقا” همکاری کنند، در خدمتشان هستم.

تصویر این مطلب که مهندس ساعت نیا اجازه انتشار لینک آن را به دلیلی که در بالا گفته شد نداده است، صفحه ای را نشان می دهد که دو نشان معروف “ماهنامه صنایع پلاستیک” به رنگ نارنجی و نشان تازه طراحی شده سایت جهانی “پلیمر مدیا” به رنگ آبی تیره در آن منتشر شده است. برای مدیر سابق ماهنامه آرزوی توفیق هرچه بیشتر در راه خدمت به میهن و صنایع پلاستیک کشور را داریم.

منبع (+)