پترون- نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه دولت با وضع مشوق‌های تولیدی، سرمایه گذران را به مناطق محروم راغب کند گفت: تحقق این امر، علاوه بر حل مشکلات اشتغال و تولید، شرایط مناسبی برای صادرات فراهم فراهم می‌کند.

علا میرمحمد صادقی، درباره شرایط صنایع پس از اجرای برجام، اظهار کرد: به نظر نمی‌رسد که صنایع ما بیشتر از این زمین بخورند و صنایعی که قرار بوده متوقف شوند تا به امروز شده‌اند.

وی اضافه کرد که در شرایط پسا تحریم قرار نیست دروازه های ما به روی تولیدات خارجی باز شود و افزود:اکنون که روابط ما با اروپا توسعه پیدا می‌کند به مصلحت کشور نیست، واردات را آزاد بگذاریم و این واردات بخواهد، با تولیدات داخلی ما رقابت کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: به همه هیئت‌های خارجی که به ایران می آینده این تذکر داده شده است که مشارکت با سرمایه گذاران خارجی و استفاده از تکنولوژی‌های جدید،ورود به ایران را در دستور کار خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه ایران، بستری برای واردات کالاهای خارجی نیست خاطر نشان کرد: کشور‌های زیادی در اطراف ایران مصرف کننده هستند که با تولید مشترک صادرات محور  با دیگر کشور‌ها، تعامل مناسبی خواهیم داشت.

میرمحمد صادقی تصریح کرد: دولت درشرایط فعلی اقتصاد کشور باید امنیت اقتصادی واقعی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کند و با وضع قوانینی، سرمایه گذار ها  را به سرمایه گذاری در مناطق محروم راغب کند.

وی افزود: ایجاد کارخانجات صنعتی در مناطق محروم کشور، به دلیل اشتغالزایی که خواهد داشت، لازم است که تا مدت معینی از پرداخت مالیات معاف و در مجموع مشوق‌های تولیدی داشته باشند.

میرمحمد صادقی اظهار کرد: با تحقق این امر علاوه بر اینکه مشکلات تولید و اشتغال حل خواهد شد، با تولید بیشتر شرایط مناسبی برای صادرات فراهم می‌شود.

این مقام مسئول گفت: صاردات ما در حال حاضر حدود ۵۰ میلیاد دلار است اما با فراهم آوردن شرایط لازم، این قابلیت در کشور وجود دارد که به زودی  و  ظرف ۲ تا ۳ سال آینده این رقم به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.

منبع: تسنیم