پترون – مدیر ارشد بازاریابی شرکت التسون انگلستان گفت: به دلیل هزینه بسیار پایین تولید محصولات پتروشیمی در ایران، این محصولات از قدرت رقابتی بسیار خوبی در بازارهای جهانی برخوردار هستند و می توانند بازارها را تسخیر کنند.

دونالد مک میلان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: این مزیت، بسیاری از سرمایه گذاران را علاقه مند به بررسی شرایط سرمایه گذاری در ایران کرده است و ما نیز با توجه به تجربه همکاری قبلی با ایران، مایل هستیم باز هم در زمینه حرفه ای خود که حمل و نقل دریایی انرژی است با ایران همکاری کنیم.
وی ادامه داد: نمایندگان شرکت های آسیایی و به ویژه اروپایی که هم اکنون راه تازه ای برای توسعه فعالیت های آنها در یکی از بهترین بازارهای جهان باز شده است، به دقت سرگرم بررسی شرایط هستند و با جدیت سعی دارند گزارش جامعی برای شرکت های خود تهیه کنند.
مقام ارشد این شرکت انگلیسی اضافه کرد: من به دورنمای صنعت پتروشیمی ایران بسیار امیدوار هستم و فکر می کنم می تواند به سرعت مسیر توسعه را هم در حجم تولید و هم در تولید محصولات جدید و تکمیل زنجیره های تولید بپیماید.
مک میلان، توسعه صنعت پتروشیمی ایران را هم برای کشورمان و هم برای جهان پرفایده دانست و افزود: جهان نیازمند کالاهای متعدد این صنعت در سطوح اصلی، میانی و نهایی است و ایران می تواند تولیدات خود را ارزانتر از سایر رقبا بفروشد.
وی گفت: شرکت التسون یکی از بزرگ ترین ناوگان های دریابرد انرژی جهان را در اختیار دارد و در سال ۱۹۹۱ نیز با ایران همکاری داشته است.
دوازدهمین همایش بین المللی پتروشیمی ایران با حضور نمایندگان ۲۵ کشور و با هدف معرفی ظرفیت ها و فرصت های صنعت پتروشیمی ایران بیست و دوم و بیست و سوم آذرماه در تهران برگزار شد.
هفتم و هشتم آذرماه نیز همایش بین المللی رونمایی از مدل نوین قراردادهای نفتی ایران با حضور نمایندگان ۱۳۷ شرکت بین المللی از کشورهای مختلف در سالن اجلاس سران برگزار شد.