پترون – در دیدار قائم مقام وزیر کار کشورمان با وزیر کار اندونزی، از نیروهای حرفه‌ای ایران برای فعالیت و اشتغال در این کشور دعوت شد.

 محمدتقی حسینی که برای شرکت در سومین اجلاس وزرای کار کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به جاکارتا پایتخت اندونزی سفر کرده بود، با محمد حنیف وزیر کار جمهوری اندونزی دیدار و آمادگی کشورمان را برای توسعه مناسبات در حوزه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد.

قائم مقام وزیر کار در امور بین الملل در این دیدار روابط دو کشور در تمامی حوزه ها به ویژه حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مثبت ارزیابی کرد و از آمادگی ایران برای توسعه این مناسبات خبر داد. حسینی همچنین در جاکارتا اندونزی از نیروهای حرفه ای ایران برای فعالیت در این کشور دعوت کرد.

وی با اشاره به تجربیات موفق شرکت های ایرانی ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی برای ارائه این خدمات در بسیاری از کشورهای همسایه ایران، آسیای میانه و آفریقایی، ابراز امیدواری کرد روابط میان دو کشور در این زمینه توسعه یابد.

حسینی از تجربیات سازنده ایران در زمینه برگزاری دوره های فنی و حرفه ای سخن گفت و تاکید کرد: ایران این آمادگی را دارد در این زمینه همکاری نزدیکی با اندونزی داشته باشد. قائم مقام وزیر کار همچنین دعوت وزیر تعاون، کار و رفاه کشورمان از همتای اندونزیایی برای سفر به ایران را ابلاغ و ابراز امیدواری کرد طرفین در نشست آینده چارچوب همکاری مشترک در حوزه منابع انسانی را ترسیم کنند.

همچنین محمد حنیف وزیر کار اندونزی نیز در این دیدار با اشاره به اصلاح بسیاری از قوانین حوزه کار این کشور طی ماه های گذشته، اعلام کرد: به واسطه این قوانین اکنون حضور و فعالیت نیروهای کار حرفه ای خارجی در اندونزی تسهیل شده و به همین منظور با آگاهی از حرفه ای بودن منابع انسانی ایرانی از آنها دعوت می شود در اندونزی حضور و مشغول فعالیت شوند.

وی همچنین با اشاره به شهرت شرکت های ایرانی در حوزه خدمات فنی و مهندسی، خواستار حضور این شرکت ها و نیروهای کار حرفه ای آنان در اندونزی و تبادل تجربیات آنان با نیروهای کار اندونزی شد. حنیف تاکید کرد: دو کشور می توانند در زمینه دوره های فنی و حرفه ای با یکدیگر همکاری سازنده ای داشته باشند و تجربیات و داشته های خود را به اشتراک بگذارند. منبع (+)