عصر امروز همایش «میدان نام و ننگ مدرس می‌خواهد» به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی تهران با حضور پزشکیان وزیر سابق بهداشت و خوش چهره نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در سالن شهید رجبی دانشکده فنی برگزار شد.

 

خوش چهره نماینده سابق مجلس شورای اسلامی زمانی که تاریخ مجلس را در آسیا مطالعه می کنیم کشور ما جزو برترین کشورهاست ولی توسعه به مفهوم کلی در مجلس ما ایراداتی هم دارد فعل و انفعالات، رشد و توسعه و عمران و آبادی در مجلس کارکردی مثبت نداشته البته این به معنای آن نیست که مجلس تلاش نمی کند.

وی تصریح کرد: حضرت امام کوشید که جمهوریت و اسلامیت را در کنار یکدیگر آورده و نظامی را تشکیل دهد که یک کلمه زیاد و یک کلمه کم نشود جمهوریت یعنی نظام متکی به آرای مردم و نفی استکبار و خود کامگی و اسلامیت هم که معنای آن مشخص است.

وی با بیان این که دنیای سلطه درصدد است که از طریق دولت، پارلمان ها را به دست بگیرد اظهار داشت: جمهوریت و اسلامیت ساختار قدرت و سیاست را در ایران شکل داد البته از ابتدای انقلاب تاکنون انحرافاتی هم در این دو موضوع وجود داشت این در صورتی است که جمهوریت و اسلامیت هستند که جمهوری اسلامی را پیش می برند.

خوش چهره افزود: احزاب قدرت ها را به دست می گیرند و در جهان احزاب هستند که دولت ها را تشکیل می دهند اما ما در نظامی هستیم که با آرای مستقیم مردم که یکی از ویژگی دمکراتیک بودن است در جامعه حضور داریم و دنیای سلطه درصدد کم رنگ کردن باور و حضور مردم ماست.

وی با بیان اینکه در این تبلور اراده یک هدف استراتژیک وجود دارد به این معنی که معیار و میزان یک نظام و کارآمدی یک دولت برمبنای منافع ملی است افزود: باید تبلور حرکت و عملکرد دولت ها در راستای این امر باشد منافع ملی یک مفهوم کلی است که اگر درست معنی نشود دچار دست خوردگی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه مجلس نباید دولتی شود افزود: دولت ها علاقه مندند که از قدرت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند خود را کارآمد جلوه دهند مجلس باید نگاهش جهت دار باشد چرا که دولت همیشه علاقه مند است که خودش را پویا و فعال نشان دهد ولی از نظر عقلا این امر قابل پذیرش نیست چرا که این رفاهی که امروز دولت کسب کرده و از آن صحبت می کند شاید از طریق دولت های خارجی کسب شده است.

وی ادامه داد: طبق قول حضرت امام مجلس بایددر راس امور قرار بگیرد اگر این چنین باشد مجلس مرکز اقتدار جمهوری اسلامی می شود هر دولتی از سال اول وابستگی اش به نفت بیشتر می شود و از دل همین وابستگی به نفت فسادها هم به وجود می آید.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه مجلس مورد طمع جریان های مختلف قرار می گیرد که اگر مقتدر باشد همه مشکلات حل می شود افزود: جامعه سلطه تمایل دارد که مجلس را به دست گرفته دولت ها را مورد طمع قرار داده و عناصر NGO ها، افراد فرصت طلب و کانون های مختلف را مورد هدف قرار دهد.

خوش چهره با انتقاد به دولت گفت: کشور ما متاسفانه دارای بیشترین منطقه آزاد در جهان است آلمان یک شهر چین با توجه به اینکه صادراتش بیشتر است سه شهر و ایران ۷۴ شهر مختص منطقه آزاد است کشور را به آبکش تبدیل کرده ایم.

وی با بیان اینکه باورها و سلایق برخی اوقات محور اصلی قرار گرفته و مجلس ها هم از آن حمایت کردند گفت: بزرگترین آفت ناامیدی مردم نسبت به مجلس است ما نسبت به رایی که می دهیم در پیشگاه خدا مسئولیم اگر بتوانیم انتخابات پرشکوهی داشته باشیم ضریب انحرافات کمتری خواهیم داشت برخی درصددند که مردم را از انتخابات ناامید کنند.

خوش چهره در پایان خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی این قدرت را به ما داده که از بالا تا پایین نظام را با آرای خودمان مشخص کنیم. منبع(+)