پترون- افت قیمت محصولات پلیمری برای عرضه در نیمه اول دی ماه ادامه یافت،به طوری که مقایسه قیمت ها در ۸ و ۲۳ آذر نشان می دهد که در صدر افت قیمت محصولات پلیمری، پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی با ۵٫۳ و ۴٫۳ درصد نسبت به دو هفته گذشته قرار دارند.

قیمت پلی پروپیلن های نساجی از ۳ هزار و ۳۹۶ تومان به ۳ هزار و ۲۱۷ تومان برای عرضه در نیمه اول دی ماه رسید. همچنین پلی پروپیلن های شیمیایی نیز از قیمت ۴ هزار و ۷ تومان به ۳ هزار و ۸۳۶ تومان رسیدند.

در همین حال در رده های بعدی افت قیمت پلی اتیلن های سنگین اکستروژن PE80 با ۲٫۶ درصد و PE100 با ۱٫۱ درصد افت نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند.

همچنین پی وی سی ها نیز نسبت به دو هفته گذشته روندی نزولی داشتند، به طوری که با ۱ درصد افت نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند، به این ترتیب قیمت گرید ۷۰ از ۲ هزار و ۴۷۵ تومان به ۲هزار و ۴۵۱ تومان رسید. همچنین گرید ۶۵ نیز از ۲ هزار و ۲۵۰ تومان به ۲ هزار و ۲۲۸ تومان برای عرضه در نیمه اول دی ماه رسید.

به این ترتیب پلی اتیلن های سنگین بادی، پلی اتیلن های ترفتالات نساجی، پلی اتیلن های سنگین فیلم و پلی اتیلن های سبک خطی، پلی اتیلن های سنگین دورانی و پلی اتیلن های سنگین تزریقی نیز نسبت به دو هفته گذشته روندی نزولی داشتند.

در همین حال قیمت پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری نسبت به دو هفته گذشته با نوسان اندک روبه رو شد، به طوری که گرید ۸۲۱ و ۸۲۵ نسبت به دو هفته قبل ثابت ماندند و گرید ۷۸۱ و ۷۸۵ نیز یک تومان نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشتند.

البته قیمت پلی استایرن های معمولی و مقاوم نسبت به دو هفته گذشته روندی مثبت داشتند، به طوری که پلی استایرن معمولی ۲٫۵ درصد و پلی استایرن مقاوم ۱٫۸ درصد نسبت به دو هفته گذشته رشد داشتند.

در همین حال پلی اتیلن های سبک فیلم و پلی استایرن های انبساطی نسبت به دو هفته گذشته با ا درصد رشد روبه رو شدند. منبع(+)

 

photo_2015-12-14_11-13-18jadid