پترون- باید ضمـن شفـاف سـازی قیمت خـوراک، مشوق هـایی در بخش تـامین خـوراک و فـروش فـرآورده ارائـه کنیـم.

 دکتر فرهاد فزونی، نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تهران، که نزدیک به ۱۵ سال است در زمینه صادرات فرآورده های پتروشیمی ایران فعالیت دارد؛ طی گفتگویی با  خبرنگار کمیته خبری دوازدهمین همایش بین المللی صنعت پتروشیمی ایران ابراز امیدواری کرد که با رفع تحریم ها، حجم صادرات کشور افزایش و امکان دستیابی به بازارهای جدید فراهم شود.

او با اشاره به این که به طور بالقوه فرصت های سرمایه گذاری فراوانی موجود است، افزود: جلب سرمایه های خارجی در درجه اول نیازمند پایداری و ثبات در سیاست های اقتصادی تعیین شده از سوی دولت هستند. از این رو باید ضمن شفاف سازی قیمت  خوارک، به ارائه مشوق هایی در بخش تامین خوراک و فروش فرآورده بپردازیم.

همایش بین المللی پتروشیمی با حضور نمایندگان ٩٧ شرکت خارجی از ٢۵ کشور دنیا و ٣۶٨ شرکت ایرانی برگزار می شود و بیش از یک هزار و ۵٠٠ نفر از شرکت های داخلی و خارجی در این همایش شرکت می کنند.

همایش امسال باتوجه به همزمانی توافق هسته‌ای ایران و کشورهای ١+۵ از شرایط خاصی برخوردار است و حضور گسترده شرکت­های خارجی نشان از علاقمندی این شرکت ها برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران دارد.

همایش بین المللی پتروشیمی ایران (IPF) صبح دیروز (٢٢ آذرماه) در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و بیژن زنگنه، وزیر نفت، عباس شعری مقدم، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و امیرحسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی آغاز به کار کرد و عصر امروز (٢٣ آذرماه) به کار خود پایان می دهد.

منبع (+)